גלעד דיסטלמן, מוקלטים, סדרת רשת

סדרת הרשת הקומית "מוקלטים" של גלעד דיסטלמן מבוססת על רעיון פשוט מאוד, מקליטים שיחות, ואם יש משהו טוב מכינים ממנו אנימציה ומשתפים בפייסבוק, באינסטגרם, ביוטיוב. והסדרה זוכה להצלחה אפילו שלא כל כך משותפת בטיק טוק. סיבה טובה לשוחח עם היוצר שלה גלעד דיסטלמן.

איך נולד הרעיון למוקלטים?

"הרעיון להשתמש בהקלטות של שיחות היה אצלי בראש הרבה זמן, ובאמת הייתי מקליט פה ושם שיחות עם חברים ועם בת הזוג שלי, אבל זה לא באמת הבשיל למשהו פרודוקטיבי. זה השתנה כשעליתי יום אחד לנסיעה במונית.

"במשך משהו כמו 20 דקות הנהג סיפר לי שורה של סיפורים שממש קרעו אותי מצחוק. כשיצאתי מהמונית (בדמעות), חשבתי לעצמי שאם הייתי מקליט אותו, היה אפשר לעשות מזה משהו ממש נחמד. כשהגעתי הביתה, הדלקתי את הפלאפון הישן שלי שישב אצלי במגירה וחיפשתי לראות אם הקלטתי במקרה משהו בעל ערך, ואכן מצאתי הקלטה שבה מאיה (בת הזוג שלי) מבקשת ממני לסדר את האזור שלי בחדר. לקחתי את ההקלטה, קיצרתי אותה מעט, הנפשתי אותה וזה הפך לפרק הראשון של מוקלטים".

מי היוצרים הקומיים שהשפיעו עליך?

"יש הרבה מאוד אבל הבולטים בהם הם לארי דיוויד, ג'ורג' קרלין ופטריס אוניל".

להרשמה לניוזלטר:

איך אתה מחליט אילו הקלטות ייכנסו לאנימציה?

"לרוב אני יודע תוך כדי שאני מקליט אם יש בהקלטה משהו טוב. מצד שני, היו הרבה הקלטות שלא הובילו למשהו וחודשים לאחר מכן כששמעתי אותן שוב הבנתי שיש בהן משהו מצחיק או מיוחד".

קראו עוד:

סדרות מהרשת לטלוויזיה

סדרות הקומדיה והסרטונים המצחיקים ברשת 2014

קומדיית קרינג' –  מה זה וקומדיות קרינג' מומלצות

את מי אתה מעריך בסצנה הקומית הישראלית?

"רועי כפרי, תמיר בר, אסי כהן וכמובן ניר וגלי".

יש למוקלטים דמויות ראשיות ודמויות משנה? אם כן, מיהן?

"עד היום הדמויות הבולטות ביותר הן אני, מאיה וחברים קרובים, אבל מבחינתי זה פחות עניין של דמויות אלא של סיטואציות, כל סיטואציה יכולה להפוך לפרק וכל אדם יכול להפוך לדמות".

מה הדיי גוב שלך?

"אני מנהל קריאטיבי בגוף תקשורת".

יש לך מחשבות על עוד סוגי סרטונים קומיים או מערכונים?

"כן לאחרונה אני חושב יותר ויותר לנסות וליצור משהו קצת אחר. אני כל הזמן מנסה דברים אבל כרגע זה ברמת הרעיון".

לאחרונה נוספה תינוקת למוקלטים. אנחנו צפויים לעוד דמויות חדשות?

"כן, ניב שלנו נולדה לפני חצי שנה והיא כמובן הפכה לחלק המשמעותי ביותר בחיים שלנו. כיוצא בזה אני מאמין שהיא תהפוך להיות חלק מרכזי במוקלטים. זה גם יכול להיות נחמד להסתכל אחורה יום אחד ולראות איך היא גדלה באמצעות הסדרה".

אילו טיפים יש לך ליוצר הקומי המתחיל?

"אני מאמין גדול בכך שהיצירה הטובה ביותר היא העקבית ביותר, כזאת שמתקיימת בלי שום קשר לקהל, פידבק או רווח כספי. בהתחלה השקעתי שעות על גבי שעות על מוקלטים ואף אחד חוץ מהמשפחה והחברים שלי לא ידעו שזה קיים. זה חשוב ליצור ולהביע את עצמך בין אם מישהו שומע או לא. זאת קלישאה, אני יודע, אבל עבודה קשה באמת משתלמת. הסיבה היחידה שמוקלטים 'הצליחה' היא שעשיתי אותה בשבילי, בשביל להביע את עצמי מול עצמי, כל השאר זה בונוס".

יש כאלו שהתנגדו לפרסום ההקלטה?

"האמת שלא, אבל כשזה יקרה כמובן שלא אפרסם אותה".

מה המילה שהכי מצחיקה אותך?

"שישקבב"

איפה אתה רואה את עצמך בעוד 5 דקות?

"מקליט משהו חדש".

Comments

comments

מה חשבת?