גיא אורדיבר קומיקאי

הקומיקאי גיא אורדיבר מוכר לכם אולי מחיקויי גלנט מספר סיפורי ילדים, אבל הוא גם איש קריאייטיב וקופירייטר עצמאי. לילדי הקומדיה הוא מספר מה הוביל אותו לקומדיה ומה מצחיק אותו

הקומיקאי והסטנדאפיסט גיא אורדיבר הוא קופיריייטר ואיש קריאייטיב שעבד עם מותגים כמו וייז, אוסם, אושר עד, עיריית תל אביב ועוד. הוא צייצן וכוכב רשתות ידוע, אבל את הקפיצה הגדולה שלו עשה לאחרונה בחיקויים של יואב גלנט מספר סיפורי ילדים ומפינה בערוץ רלוונט. לילדי הקומדיה הוא מספר על הדרך לכוכבות.

מה החלטת להיות קומיקאי?

בתיכון הצחקתי כמה חברים. ובגיל 25  חשבתי שאולי יש סיכוי שאני אצחיק עוד כמה. אז התחלתי לפרסם פוסטים וסרטונים בפייסבוק, וזה יחסית עבד וראיתי שזה גורם לי להרגיש טוב יותר עם עצמי אז המשכתי.

להרשמה לניוזלטר:

מה תפס אותך בגלנט שהחלטת לחקות אותו מספר סיפורי ילדים?

הרובוטיקה וחוסר הרגש יחד עם הטקסטים הדרמטיים הקסימו אותי. האמת היא שבהתחלה פרסמתי חיקוי רגיל שלו וראיתי שזה לא מתפוצץ. אז שאלתי את עצמי מה ההפך מגלנט? בוא ננסה ליצור פער קומי. ואז עליתי על סיפורי ילדים.

מי הקומיקאים שהשפיעו עליך?

בסוף אני מאוד מושפע מסטנדאפ וסדרות וסרטים אמריקאיים: דייב שאפל, סאות׳ פארק, פמילי גאי, הסרטים של סת׳ רוגן, לואי סי קיי ועוד ועוד. לצד  זה כמובן שגדלתי גם על סטנדאפיסטים וקומיקאים ישראלים: שחר חסון, יוסי גבני שהוא פרפורמר פנומן לדעתי, אסי כהן גאון קומי ברמה מאוד גבוהה, הייתי בהופעה של שאולי ולא יכולתי להפסיק לצחוק.

מה ההבדל המרכזי בין תפקיד הקריאייטיב ליוצר תוכן עצמאי?

בקריאייטיב בסוף יש מוצר שצריך למכור. למוצר הזה יש ערכים ושפה שבדרך כלל ״מפילים״ עליך מראש ואתה צריך לדעת לנתב בתוך השפה הזאת כדי לגרום לרעיונות שלך לעבוד. זאת משימה מאתגרת. כמו חידה שצריך לפצח והאתגר הזה הוא כל מה שמעניין אותי בקריאייטיב. ביצירת תוכן לעצמי אני המוצר ואני קובע את החוקים ואת מגרש המשחקים שאני משחק בו, ואפשר להגיד שזה קצת יותר קל למרות שגם לזה יש אתגרים כמו להתחדש כל הזמן, להיות רלוונטי וורסטילי מספיק. כדי להמשיך לעניין.

קראו עוד:

גברת רביע (דניאל קישינובסקי) – ראיון ר-ציני

עידו בלאו – ראיון ר-ציני

איליה אקסלרוד; ראיון עם כוכב הסטנדאפ ברוסית

את מי אתה מעריך בסצנה הקומית של היום?

אני עושה סטנדאפ שנה וחצי ויצא לי להיחשף לסטנדאפיסטים מבריקים: גיא אדלר, דור כאהן, שחר קפלן, תומר פישמן, אלי חביב ועוד הרבה.

כרטיסים להופעות ואירועים פרטיים בפורטל סטנדאפיסט

מה לדעתך הטרנד הכי מצחיק ברשתות החברתיות, בכוונה או שלא בכוונה? 

יש איזה טרנד עכשיו בטיקטוק שאנשים ממלאים את הפה שלהם במים ואז מפתיעים את עצמם עם פילטרים ממש מכוערים והמשימה היא לא לירוק את המים. לא בדיוק פסגת היצירה אבל זה מאוד מצחיק.

@lizabeksispito

אני ניצחתי. הצלחתי להשאיר את המים בפה יותר ממנו🤣🤣😂😂😂😂🤭🤭 #טרנד #מים #פילטרים #פיפי#פוריוישראל #פוריועולמי

♬ צליל מקורי – Liz Abeksis Pito

מה היית ממליץ לקומיקאי המתחיל?

תמשיך. 

מי משפיען הרשת שהכי מצחיק אותך?

אני מאוד אוהב את תמיר בר (שהוא גם סטנדאפיסט בחסד), דידי קורקוס הוא גם סטנדאפיסט מדהים וגם יוצר תוכן גאון, קובי בלולו שולט בגזרת השילוב בין הומור וגסטרונומיה, ומתן פרץ שהוא אחד הסטנדאפיסטים המצליחים היחידים שבאמת יודע גם להשתמש ברשתות בצורה נכונה ומצליחה.

מה המילה שהכי מצחיקה אותך?

מנת “Sharing”

אם לא היית יוצר תוכן וקומיקאי, הייתה סיבה לחיות?

 כן, פשוט היה הרבה יותר קשה.

לדף העסקי של גיא

ליצירת קשר:

Comments

comments

מה חשבת?