אמונה ואי-אמונה בסטנדאפ והנחה למופע סטנדאפ על אתאיזם


משחר ההיסטוריה האנושית, גדולי ההוגים טענו טיעונים לכאן ולכאן אודות קיומו של האל. אבל, לצד כל המדענים, הפילוסופים, התאולוגים וההיסטוריונים, דווקא הקומיקאים מתבלטים בטיעונים הטובים שיש להם בעד ונגד אתאיזם. כhשרון אמיתי בקומדיה, מעבר ליכולת להצחיק את הקהל, נמדד ביכולת להעביר רעיונות עמוקים תוך-כדי  מופע שגורמים לקהל לצחוק. זה נעשה רבות לאורך ההיסטוריה, אבל הנה שלושה קטעים בשבח האתאיזם שעושים את זה מצוין.

 

ביום רביעי הקרוב, יעלו על במת הסטנדאפ פקטורי בתל אביב שישה קומיקאים, שלושה אתאיסטים ושלושה מאמינים, וישתמשו בקומדיה כדי להציג את הצד שלהם בנושא.

*לגולשי ילדי הקומדיה 30 ש"ח. צרו קשר בסוף הפוסט

 

ג'ורג' קרלין – דת זה בולשיט

לא היה מטיף גדול יותר לאתאיזם בקרב הקומיקאים מאשר ג'ורג' קרלין. במדינה כמו ארה"ב, שבה יש רוב מוחלט של מאמינים, הוא נעמד מול אולם מלא וטען (באופן די מנומק ומאוד משעשע) שרובם טועים:

 

 

ג'ים ג'פריז – הקשר בין ישו לפנדות

מי שלקח את הדיון באתאיזם לשלב הבא הוא הקומיקאי האוסטרלי ג'ים ג'פריז. ג'פריז לא מסתיר את הלעג שיש לו לדת ומעביר ביקורת על האמונה באלוהים, החיים שאחרי המוות והתנ"ך – הכל בקטע שלטענתו בכלל התחיל ממחשבה על פנדות:

 

 

 

טים מינצ'ין – סופה של אתאיזם

עוד קומיקאי אוסטרלי שלא מתבייש לצאת נגד הדת הוא טים מינצ'ין. הקומדיה של מינצ'ין מתאפיינת בהגשת החומר שלו בצורת שירים וקטעי דקלום, מצחיקים ואינפורמטיביים בו-זמנית. הקטע "סטורם" לא יוצא נגד דת באפון ספציפי, אלא ככלל נגד האמונה בדברים שאינם מגובים על ידי דת. מעבר לעובדה שהוא כתוב בצורה מצוינת, הוא גם עובד לסרטון אנימציה קצר שממחיש את הרעיונות שבו בצורה נעימה לעין:

 

ערב "טייק דת" יתקיים ביום רביעי הקרוב, 29/6, בשעה 21:00 בסטנדאפ פקטורי תל אביב.

לכרטיסים קוד קופון: קומדיה

לקבלת ההנחה:

Comments

comments

מה חשבת?