אם התרגלנו לקומיקאים שמנסים לשנות באמצעות הומור, להעביר את המסר שלהם ולשנות תודעה, הקומיקאים היום אומרים לפוליטיקאים תעזבו אותנו בשקט

 

הקומיקאי דניס לירי אמר פעם שסטנדאפ הוא הצורה האולטימטיבית של חופש הדיבור, כי אתה מנקב את הבועות שפוליטיקאים, מומחים ואנשי דת מנסים להפריח. לפעמים זה נכון, לפעמים הפוליטיקאים מגייסים קומיקאים לשורותיהם.

זכורה מערכת הבחירות של 1984, המערך מגייס את הגשש החיוור, והליכוד מגייס את ספי ריבלין. וזו הסיבה היחידה לממשלת האחדות. הפוליטיקה גם ניסתה לגייס את הבדרן דודו טופז. ופליטת הפה שלו הפכה לתוכנית הבידור הכי מוצלחת שלו אי-פעם. חלק מהקומיקאים אף ניסו להיות פוליטיקאים.

קומיקאים גם מנסים לשנות, ואז קוראים להם סטיריקנים, וכשהם מתאכזבים מזה שלא מצליחים לשנות, קוראים להם שוב קומיקאים.

לאחרונה כמה קומיקאים משנים את המשחק הפוליטי, אומרים אתם תציגו לנו רצינות וחשיבות עצמית וניסיון פתטי למכור לנו ערכים, ואנו נמכור לכם ההפך.

דני קמושביץ. ביבי נגד לפיד

דני קמושביץ מתחיל ברגיל, קומיקאי בשירות פוליטיקאי. תראו, הנה צחוקים מביאים קולות, חושב ראש הממשלה. אבל נתניהו לא קרא את "קץ האידאולוגיה". והקומיקאי קמושביץ עובד גם בשביל יאיר לפיד. אמרת יזמות וכלכלה חופשית? אתה לא יכולים להיות מונופול.

גיא הוכמן וההפגנות

הקומיקאי גיא הוכמן, שהתחיל בסרטונים משעשעים על בינו לבינה במאקו ובאתרים אחרים, החל השנה במפגשים בסדרת הפגנות, בהן של הדרוזים, של ערביי ישראל, של בית"ר ועוד. אפשר לטעון שלבוא למטענים עם אף של ליצן זה חסר טאקט ופוגע במאבק, אפשר גם לטעון שזה מצחיק ולכל הפחות מעלה מודעות מזווית אחרת.

יש המון דרכים להתמודד עם קומדיה שפולשת לך לתחומים שחשובים לך, אבל להאכיל את הטרול במכות זו הדרך הכי טיפשית ביניהן, וזה מה שקורה לגיא הוכמן בהפגנת האפודים הצהובים.

אייל בריג נגד הריאליטי גוט טאלנט

אומנם לא בדיוק פוליטיקה, אבל כן נגיסה בפוליטיקה של הכסף, בשעשועים  שהם חלק מהמנגנון לצד הלחם. אייל בריג מבהיר לשופטי הריאליטי של גוט טאלנט שהוא לא ממש מעריץ שלהם, אפילו לא אוהב אותם, לא באתי להישפט, באתי לשפוט, לא באתי לצחוק איתכם, באתי לצחוק עליכם.

 

הייאוש הקומי מנצח את הפוליטיקה

אם הורגלנו בשנים האחרונות לקומיקאים כמו ג'ון סטיוארט וחקייניו שמנסים לשנות את תודעת הציבור, להציג דעות חשובות ולהאמין שהם בעלי השפעה, הקומיקאים החדשים הרבה פחות אופטימיים, הם יודעים שהכל אבוד, המנגנון תקוע ולא בר שינוי. אז כל מה שאפשר לעשות איתו הוא לנצל אותו לצרכיך ולצחוק עליו כל הדרך לאפוקליפסה, כי שינוי לא יהיה פה

Comments

comments

השאר תגובה