מאיר כץ, שמו הולך לפניו ומסתיר לו

מאיר כץ, קומדיהמי אתה, מאיר כץ, האיש בעל אלף העמודים, שלכל הידוע לי אף אחד מהם לא פי 1000 משהו? מי אתה, מאיר כץ, שהשתלטת על חיינו באמצעות סטטוסים מרושעים, תמונות קאבר לגיטימיות ואנשים עילאים ומתנשאים? מה הקשר שלך לשר התחבורה ישראל כץ? מה הקשר שלך למאיר כהנא? האם אתה קיים מחוץ לפייסבוק? האם מישהו בלי פייסבוק יגיע לפוסט הזה? האם הבלוג הזה יכול להיות נישתי יותר? סליחה, לא קשור. מאיר כץ הוא זה שיצר את עמודי הפייסבוק שהזכרתי וזה שעונה על השאלות הבאות.

 מתי החלטת שאתה מצחיק?

 "בגיל 14, כשהצלחתי לגרום לבחורה לצחוק בגלל בדיחה מטופשת על קשיש בן 70+ ברחוב, הבנתי שיש לי פוטנציאל. ובעיה".

העמוד "אנשים עילאים ומתנשאים" זכה להצלחה חסרת תקדים. איך אתה מסביר את זה שאתה הרבה יותר טוב?

"אני מניח שאצלנו פשוט המוצר יותר איכותי וכזה שלא היה כדוגמתו בשום דף אחר וכן, גם לי בא להקיא מעצמי עכשיו. אני מעדיף להיות מרושע מאשר מתנשא.

"אנשים אוהבים לאהוב את האיש הרע, אם זה בסרט או אם זה מיסטר ברנז בסימפסונס, ולא חשבנו (אני ואלירן גולדשטיין) שזה ייצור גל 'מטורף' של דפים שמתחיל מחתולים, דרך רקדני סלסה ועד ראשלצים עילאיים ומתנשאים, אני מקבל על עצמי את האשמה, אפשר להגיד שדי רצחנו את הפייסבוק למשך חודש".


מי היוצרים הקומיים שהשפיעו עליך?

 "אני הייתי צופה בקונאן אובראיין די מההתחלה, אני לא צריך לחדש לאף אחד שהוא גאון, הוא לא צפוי, חד, מטופש, הוא בין היחידים שהוא מצחיק גם כשהוא לא מצחיק, הוא מודע לזה והוא מעיר לעצמו. לפעמים אני מעלה איזה סטטוס או פוסט, ואחרי שהוא עלה אני קולט שזה הזוי או נישתי או שיקבל כמה לייקים בודדים מאנשי הלייקים בפייסבוק בלבד, אז אני חייב לעקוץ את עצמי באיזו תגובה.

 "גם להגיד סיינפלד זה די בנאלי, אבל כולנו די בנאליים, לארי דיוויד מבחינתי אחראי ל-60% מהדרך שאני חושב, אני רואה את העולם בצורה מגוחכת, אנשים רציניים משעשעים אותי. הם כל כך דבוקים ברעיון מסוים, שהכל צריך להיות לפי חוקים מסוימים, שזה יכול לשגע אותי, לכן אני מנסה למתוח את הגבולות, במיוחד בדף סטטוסים מרושעים".

 אתה מנהל את עמוד הפייסבוק "סטטוסים מרושעים" ואחיך את "ילדים הם התסריטאים הטובים בעולם". אתה יכול לתאר את ארוחות השבת שבהן אתה מנסה לשכנע אותו לעבור לצד האפל?

 "אל תיתנו לדף הנחמד והמתוק של אחי להשלות את עצמכם, הוא גם מרושע, כל פעם שהוא מעלה ציטוט חמוד של ילד, פעוט נשכח ברכב. #סליחה.

"ללא ספק אלו שני קצוות שונים מבחינת רוח הדפים, הדף שלו זה crowd pleaser, או לפחות אמהות פליזר, אצלי זה יותר בעייתי".

 מה אתה חושב על היוצרים הקומיים של היום?

"יש פער גדול בין הקומיקאים שיש בטלוויזיה שמקבלים במה מרכזית לבין מה שיש בחוץ, אם זה סטנדאפיסטים פחות מוכרים ואם זה אפילו אנשים בפייסבוק, כשאני נתקל בתכנית הומור או סתם סיטקום, אני לפעמים מוצא את עצמי מסתכל לעבר המצלמה הבלתי נראית ושואל, למה?"

"די התנתקתי מכל תוכניות הסאטירה בארץ בשנים האחרונות, מרגיש שכל הבדיחות הטובות כבר מופיעות בזמן אמת בפייסבוק".

כמנהל העמוד "תמונות קאבר לגיטימיות" איזו תמונת קאבר היית תולה בסלון?

 "רק אחת? אם הייתי יכול לבחור תמונה לסלון זה בטח היה קולאז' של כל מי שביקש להוריד (אחד מהכוכבים של הדף), משהו לאספנות. כמו הקאבר של הדף, שנתרם על ידי חברי אמת מהפייסבוק.

"לרוב הכותרת שאני נותן לקאבר מחווירה לעומת התגובות. אבל רק אני זה שמקבל איומים על חיי, אז אני לא מתלונן".

תמונת קאבר לגיטימית
תמונת קאבר לגיטימית

מה המילה שהכי מצחיקה אותך ולמה?

"חתונה. גם כי חברה שלי לא לידי, אבל אל דאגה, המילה הזאת לא תצחיק אותי כשהיא תקרא את הראיון".

בעולם ללא פייסבוק  מי יחליף אותך?

 "פייסבוק זה סמל, כל אחד יכול להיות פייסבוק. סליחה, אני חייב להכניס הומאז' כלשהו לבטמן בכל ראיון שאני נותן. דחליל יכול להחליף אותי, דחליל!".

עוד פעם אני מקבל קריאה ומגלה שזה ראיון עם מאיר כץ אני ממש מתעצבן
עוד פעם אני מקבל קריאה ומגלה שזה ראיון עם מאיר כץ אני ממש מתעצבן

 מה התפיסה הקומית שלך?

"אין חוקים, אין מוקדם מדי, אם זה מצחיק ויכול לגרום לבן אדם: לצחוק ,להרגיש קצת רע עם זה ולנוע באי-נוחות בכיסא, עוד יותר טוב".


אילו שלושה דברים היית לוקח לגיהינום?

 "ג'ריקן של דלק, מצת וארטיק, אני לא טוב בלארוז".

תפסו אותו

Comments

comments

מה חשבת?