עולם הקומדיה של הגיימרים

רוב האנשים, כשהם רוצים לצחוק, מדליקים טלוויזיה או מחפשים סטטוסים או מסתכלים במראה ועושים פרצופים. משחקי מחשב אינם הדבר הראשון שעולה בראש כשחושבים על קומדיה, וחוץ מזה אני גם לא כל כך מבין במשחקים, לכן שאלתי את הגיימרים המובילים ברשימת החברים שלי בפייסבוק ובקבוצת Working Gamers. כולם מבוגרים והבחירה נעשתה בהסכמה.

אלו המשחקים המובילים:

Day of the Tentacle (יומו של הטנקטל)

250px-Day_of_the_Tentacle_artworkהמשחק יוצר ב-1993 על ידי חברת לוקאס ארטס, שתרמה לא מעט בתחום המשחקים ההומוריסטיים. במשחק נאלצים הגיבורים להילחם בטנטקל (זרוע תמנון) מרושע.  בדרך הם חוזרים בזמן ופוגשים את אבות מייסדי ארצות הברית. המשחק זכה לאחרונה לרימייק של סוני  ונחשב אחד הקווסטים הטובים בכל הזמנים.

ציטוט:

Bernard: "How's Dr. Fred"

Nurse Edna Edison: "He's doing much better now that he's stopped sleepwalking."

Bernard: "How did he stop sleepwalking?"

Nurse Edna Edison: "He stopped sleeping."

Monkey Island

 

אי הקופים קומדיה

עדיין מבית היוצר של לוקאס ארטס. המשחק הראשון בסדרה יוצר ב-1990, והיא קיימת עד ימינו. בסדרה ג'יבראש טריפווד מנסה להפוך לגדול שודדי הים הקאריבי ויריבו לה צ'אק מנסה שוב ושב לחטוף את אהובתו של גיבראש איילן מארלי (מחווה לבוב מארלי). מוטיב חוזר בו הוא קרבות העלבות.

ציטוט:

Insult: “You fight like a dairy farmer.”

Comeback: “How appropriate. You fight like a cow.”

פיפוש
פיפוש משחקזהו המשחק הישראלי הראשון והאחרון ברשימה.  הסדרה פותחה בשנים 2003-1993 על ידי רנן גלוזמן ושוחררה ב-2008 להורדה חופשית. הסדרה מגוללת את הרפתקאותיו של חזי פיפוש, שחקן כושל שחולם להצליח בהוליווד ומסתבך בהרפתקאות שונות. קומיקאים רבים תרמו את קולם לדמויות בסדרה, בהם אילן פלד, ענת מגן, תומר שרון, משה פרסטר, יובל סמו. 
ציטוט:
"כל מקום שאני מגיע אליו ישר יש רצח! אני רק מגיע,
אנשים מגהצים את חבר שלהם ואומרים לי "תפתור"!"

 South park: The Stick of Truth
זה המשחק החדש ביותר ברשימה, והוא זוכה לביקורות חיוביות לרוב. הדמויות המוכרות מסדרת הטלוויזיה מסבכות נער חדש בשכונה במשחק מבוכים ודרקונים, שרק הולך ונעשה מסובך יותר. הרבה מהציטוטים הם ציטוטים מהסדרה.
ציטוט:
Al Gore: Let us fight to the death
!Butters Stotch: We're gonna send you straight to Heck!
Al Gore: Now let's see how you like sitting through a whole presentation on global warming!

[using a slide show to attack them in the fight]

פורטל 2 (וגם 1)

Portal-2-box-art1פורטל 2 הוא משחק וידיאו מסוגת יריות, פאזל ופעולה. המשחק מתאר את קורותיה של של, הגיבורה האילמת, במכון מדעי המבצע ניסויים מרושעים. שני המשחקים בסדרה ידועים בשנינותם.
ציטוט:

  • Well done. Here come the test results: "You are a horrible person." That's what it says: a horrible person. We weren't even testing for that.

Deathspank

DeathSpankעוד משחק שפותח על ידי יוצא לוקאס ארטס, רון גילברט, שפיתח כמה משחקים במאנקי איילנד ו-Maniac Mansion.  המשחק מסוגת קןמדיית פעולה ומשחק תפקידים. הגיבור של המשחק אידיוט גמור, והוא יוצא למסע לאחר חפץ שנגנב שנקרא חפץ. המשחק מבוסס על רצועת קומיקס באתר של גילברט.

ציטוט:

Orphan: These aren't my teeth.
Deathspank: Whose are they?
Orphan: Your MOMMA'S! Hee hee!
Deathspank: Well play, parentless child

 

Grim Fandango

Grim_Fandango_artworkעוד משחק של לוקאס ארטס, שפותח ב-1998 ומשלב בין הרפתקה לקומדיה שחורה. המשחק מלווה את קורותיו של מני קלאורה, סוכן נסיעות בעולם המתים. במשחק צריך לחשוף קנוניה וכך לצאת  מעולם המתים. גם כאן דמויות מטורפות וטקסטים שנונים.

ציטוט:

Manuel Calavera: Did you kill much when you were alive?

Mercedes Colomar: Very little.

Manuel Calavera: Never killed anybody.

Mercedes Colomar: I have to confess… I never killed anybody.

Manuel Calavera: Not even a teensy bit of killing?

Mercedes Colomar: MAYBE I JUST WASN'T TRYING HARD ENOUGH.

Leisure Suit Larry

משחק קומדיהסוף סוף מטרה שגם לא גיימר כמוני יכול להזדהות איתה. לארי הוא לוזר פנומנלי שמטרתו היא לקיים יחסי מין עם בחורות, בעיקר בסביבה יוקרתית.
זו סדרת המשחקים אולי הכי פופולרית של חברת סיירה לאון, והיא קיימת משלהי שנות השמונים עד ימינו. העלילה מצחיקה, האנימציה מצחיקה                                          וגם כמובן הדיאלוגים.

ציטוט:

Captain Thygh: [about the Narrator] Who's that?
Larry Laffer: I dunno, but I keep hearing him all the time.

Borderlands

borderlandsבורדרלנדס הוא משחק יריות ותפקידים שפותח על ידי גרבוקס. ההומור בו נובע מהדמויות המטורפות, היצורים המוזרים והדיאלוגים המטורפים.

 

 

ציטוט:

Scooter: That Catch-A-Ride station is more busted that my momma's girly parts. I'd appreciate you taking a poke at that.
Scooter: [brief pause] Uh, I mean the Catch-A-Ride, not my mom.
Scooter: [chuckles] Hot dog down a skag den, you know what I mean?

כמעט נכנסו:
Duke Nukem Manhatten Project, Maniac Mansion, Sam & Max,  ,Discworld Noir,Psychonauts, Overlord,Deadpol

*תודה לגדי אלכסנדרוביץ, הלל כהן, יואב פורשטיין, שי נימצן, איתי עמוס, אייל נאור, אביתר חלימי, אוהד רשף, חגילר, יונתן ילון, דניאל עוז, אסי גל, איתי גל, אייל בילה, בני גפנוביץ, נטלי אליהו, יוגב סיטון, רפאל עוזרי, דורון מור, יואב גולדהורן, מור קורן, אדר גרוף, אלון שוורץ, משה יעקובוביץ, קובי אביר, דניאל יוכנה, מתן משה, רועי צייג, גיא יובל, סער כהן, דוד דונסקי, גדי גולד, צחי וולקוביץ, גיא אולמר, רואי אדור, איליה רוזינסקי, רפאל בן ארי, אורי קדישביץ, גיא יובל, אבי קייזרמן, עודד קורן

 

Comments

comments

מה חשבת?