עידו בלאו קומיקאי

הסטנדאפיסט והקומיקאי עידו בלאו רק בן 20 וכבר יש לו הרבה מה לומר על העולם, מידידים, עד דמוקרטיה. והוא עושה את זה בכל מקום שיש בו אינטרנט

עידו בלאו הוא סטנדאפיסט וקומיקאי רשת המפציץ בסרטוני טיק טוק,, יוטיוב והאינסטגרם שהמוצלחים בהם הם סרטוני פרסומות לדברים כמו דמוקרטיה, כלב וידיד. הוא מנהל שיחות עם אמא שלו, עם הצל ועם החבר'ה בבסיס כי הוא בן 19 אבל טוען שהוא בן 20. אז איך זה להיות קומיקאי מתחיל בעולם של היום? בואו נגלה.

מה גרם לך להיות קומיקאי?

כל החיים מאוד נמשכתי לתחום. אני זוכר את עצמי בכיתה ו׳ בוכה מצחוק בכיתה מול סרטוני ארכיון של יונתן ברק במחוץ לחוק. מבריז מבית ספר ויושב לבד בסמטה ורואה בפעם האלף את ההופעות שאדיר מילר הועיל בטובו להעלות ליוטיוב. בכלל קומדיה וצחוק תמיד היו הדברים היחידים שאי פעם הרגשתי שיש לי קצת כישרון בלעשות.

אך ממש עד גיל 18 זה היה כלי שהשתמשתי בו בתור מנגנון הגנה שנועד לפצות על חוסר ביטחון אדיר. כשקצת גדלתי התחלתי לראות סטנדאפיסטים מחו"ל, דייב שאפל, ריקי ג'ארוויס, דניאל סלוס, בו ברנהאם ועוד. דרכם הבנתי שמעבר לצחוק, סטנדאפ הוא אחת הפלטפורמות היחידות בעידן המודרני שאפשר להביע בה רעיונות ומחשבות באופן פחות מצונזר, פחות מתחנף, פחות מיינסטרים וככה גם ממש להשפיע על אנשים. לשמח ולגרום להם לחשוב. אחר כך למזלי הגעתי למכינה קד׳׳צ, שבה סוף סוף נבנה לי ביטחון עצמי שנתן לי את הבסיס להתחיל לעלות על במות ולהתעסק בקומדיה באופן רציני. אז אפשר להגיד שקומדיה וסטנדאפ תמיד היו החלום שלי, אבל רק בשנה האחרונה הבנתי שזה באמת מה ש׳׳נועדתי׳׳ לעשות.

אתה חייל ובן 19 – מי קהל היעד שלך?

אני לא ממש חושב במונחים של קהל יעד. אני מנסה לעשות בראש ובראשונה את התוכן והבדיחות שאני הייתי רוצה לראות ולעשות. עד עכשיו הגיעו אליי להופעות אנשים בטיקטוק גם בגיל 14 וגם בגיל 30. הרבה אנשים גם אומרים לי ש׳׳טיקטוק זה רק לילדים׳׳ ועכשיו אחרי שמונה חודשים בתחום מצד אחד למדתי שזה לא נכון לגמרי, ומצד שני הבנתי שה"ילדים׳׳ האלה עוד כמה שנים יהיו בני 20-21-22 ויצטרכו הופעת סטנדאפ ללכת אליה..

מי הקומיקאים שהשפיעו עליך?

לעומת מה שאמרתי קודם, ולמרות שיש סטנדאפיסטים ישראליים נפלאים שאני לגמרי מעריץ, רוב ההשפעה על הסגנון שלי מגיעה מהסטנדאפיסטים מחו׳׳ל שציינתי קודם. מהסיבה הפשוטה שכבר שנים לא ראיתי קומיקאי ישראלי שמעז לגרום לקהל שלו לחשוב. באמת לחשוב. אפילו לשנות את צורת מחשבתו לגמרי או לספק לו פרספקטיבה חדשה לגמרי על החיים. ואני בן 20 לא 19 חחח.

בין היתר פרסמת פרסומות לידיד, כלב ודמוקרטיה. מה המוצר הכי מצליח?

הפרסומות האלו היו מעיין ׳איתות׳ למפרסמים. ההשראה לפרסומות האלה הגיעה מסדרת רשת שנקראת honest trailers ׳ ומעבר לכיף של לכתוב וליצור אותן ולתוכן הבאמת טוב שלדעתי הן מביאות לעולם הן גם משקפות את הגישה שלי כלפי עולם הפרסום ההזוי שקורה היום ברשת.

הסרטונים האלו שמפרסמים בצורה שקצת לועגת למה שהם מפרסמים נועדו להראות למפרסמים שירצו לעבוד איתי שאם הם רוצים ממני תוכן, אני אעשה את זה בדרך שלי, ובסגנון שלי. ואם זה לא מתאים למישהו, יש הרבה תוכים בטיקטוק שיגידו מה שתבקשו מהם בדיוק כמו שביקשתם.

קראו עוד:

יואב כהן  – ראיון ר-ציני

מוקלטים (גלעד דיסטלמן –  ראיון ר-ציני

גיא הוכמן  -; ראיון ר-ציני

את מי אתה מעריך בסצנה הקומית של היום?

בסצנה ישראלית: אודי כגן, טל ראשון. בסצנה העולמית: דניאל סלוס, בו ברנהאם ודייב שאפל.

להרשמה לניוזלטר

מה יותר כיף לעשות? סטנדאפ,  סרטוני רשת או כלום?

כיף לי לעשות הכל, ואם זה לא היה כיף לא הייתי עושה את זה. אני לא מעוניין בלהיות ׳׳תופעת טיקטוק׳׳ שתיעלם עוד שנתיים ולכן אני משתדל לעשות תוכן איכותי, אותנטי ושונה, שיגרום לאנשים להגיד ׳׳וואו! בן אדם מצחיק עם הסתכלות מעניינת על החיים! חייבים ללכת להופעה שלו׳׳. אז מבחינתי הכל חלק מהכל, והכיף הוא חלק הכרחי מכל הסיפור. ביום שאני אפסיק לעשות את זה מהלב אדע שאני צריך לחשב מסלול מחדש

מה היית ממליץ לקומיקאי המתחיל?

לא יודע. אני קומיקאי מתחיל. שמונה חודשים זה פזם אפסי בסטנדאפ. אבל אני כבר מרגיש ורואה כמה השתפרתי ולכן נראה לי שהעצה הכי טובה לכל מי שחושש להתחיל היא פשוט להתחיל. כי אחכ רק אוכלים את עצמך שלא התחלת מוקדם יותר… 

מי אושיית הרשת לקחת ממנה דוגמה?

אף אחד. אני לא רואה טיקטוק ולא אינסטגרם. בכללי אני משתדל לא לחשוב על איזה תוכן ׳׳יתפוס׳׳ או ׳׳מה אנשים רוצים לראות׳׳ אלא פשוט באמת משתמש ברשת החברתית כמו אחרון הקנבסים הריקים שאפשר להשליך עליהם את האומנות שלי. (כן קראתי עכשיו לטיקטוק חלק מהאומנות שלי, תתמודדו)

איזו מילה הכי מצחיקה אותך ולמה?

טוסטר. אין לי מושג למה. זה ככה כבר שנים. אני צריך עזרה בנושא.


אם לא היית עידו בלאו, איזה שם היית רוצה להיות?


תמיד חשבתי שרונן סלוס זה שם מגניב,. אבל תכלס? כל החיים חלמתי להיות כל בן אדם אחר, אז עכשיו, אחרי שהרווחתי את עצמי, עידו בלאו לגמרי מספיק טוב בשבילי.

להזמנת סטנדאפיסט או הרצאה:

Comments

comments

מה חשבת?