תלמה קומדיה

פסטיבל הקולנוע ירושלים ייפתח בקומדיה

המהדורה ה-41 של הפסטיבל תיפתח בקומדיית הפעולה "תלמה": תלמה פוסט בת ה-93 נופלת קורבן להונאה טלפונית מצד אדם שמשכנע אותה לשלוח לו בדואר סכום כסף נכבד תוך התחזות לנכד שלה. היא יוצאת למסע לקבל את כספה בחזרה

צילום וסרטון : באדיבותטוליפ אנטרטייטמנט

למרות שנראה שקומדיות כמעט נעדרות מפסטיבלים, או מתחרויות או שהן מתחפשות לדרמות קומיות, מהדורתו ה-41 של פסטיבל הקולנוע ירושלים (18-27 ביולי) תיפתח בהקרנת בכורה של קומדיית פעולה בשם "תלמה"

הסרט יוקרן ב-18 ביולי באירוע הפתיחה בבריכת הסולטן "תלמה". סרט הביכורים של ג'וש מרגולין הוצג בפסטיבל סאנדנס האחרון ועם יציאתו לבתי הקולנוע בארה"ב לפני כשבוע וזכה לביקורות אוהדות. הסרט עומד על ציון משוקלל של 99% באתר ביקורות הקולנוע Rotten Tomatoes וארבעה כוכבים ב-IMDB. וזה הסרט השלישי לפחות בשם זה.

תקציר העלילה: תלמה פוסט בת ה-93 נופלת קורבן להונאה טלפונית מצד אדם שמשכנע אותה לשלוח לו בדואר סכום כסף נכבד תוך התחזות לנכד שלה, דני, שכביכול נמצא במצוקה. חרף גילה המתקדם, גיבורת הסרט לא תשקוט עד שתקבל בחזרה את מה שנלקח ממנה – והיא יוצאת למסע ברחבי לוס־אנג'לס.

כרטיסים להופעות ואירועים פרטיים בפורטל סטנדאפיסט

התסריטאי והבמאי ג'וש מרגולין כתב את "תלמה" בהשראת סיפור אמיתי שאירע לסבתו. מרגולין נטל את ז'אנר סרטי הפעולה והטעין בו אנרגיה חדשה. הוא נעזר בצוות שחקנים שבראשו ג'וּן סקוויב, שהיתה מועמדת לפרס האוסקר על הופעתה ב"נברסקה" של אלכסנדר פיין. לצדה מופיעים גם פארקר פוסי וריצ'רד ראונדטרי ("שאפט"), שזהו הסרט האחרון שבו השתתף לפני מותו אשתקד.

לערוץ הקומדיה בטלגרם

הסרט יופץ בארץ על-ידי טוליפ אנטרטיינמנט.


"אפשר לעשות קומדיה שהיא מצחיקה בקול רם וגם מתוקה"

מהביקורות: "אחד מהסרטים מרוממי הנפש של 2024… סקוויב מעבר לנפלאה" (ג'וני אולקסינסקי, ניו יורק פוסט)

חברי ילדי הקומדיה בוואטסאפ

"היה שווה לחכות לתפקיד הראשי הראשון של סקוויב… הוכחה שאפשר לעשות קומדיה שהיא מצחיקה בקול רם וגם מתוקה" (דיוואן קוגן, אינטריינמנט וויקלי)

"ייחודי, מהנה, ומאפשר לשחקנית אופי מוערכת הזדמנות פז להראות את כל מה שהיא יכולה לעשות" (ריצ'רד לוסון, "ואניטי פייר")

"תענוג לראות את ג'ון סקוויב מביאה 78 שנות ניסיון למסך" (ברנדון דיוויס ווילסון, רוג'ר אברט)

הקרן לירושלים, התומכת כל שנה בפסטיבל הקולנוע ירושלים, החליטה השנה להעניק אלף כרטיסים לאירוע פתיחת הפסטיבל לחיילים, למשפחות מילואים, למשפחות החטופים ולמפונים מהצפון ומהדרום.

נוסף על כך בטקס הפתיחה יוענק אות הוקרה לשחקנית ג'ניפר ג'ייסון לי, ובמהלך הפסטיבל יוקרנו ארבעה מסרטיה: "מרגו בחתונה" של נואה באומבך, "שמונת השנואים" של קוונטין טרנטינו (שעליו היתה מועמדת לאוסקר), "אקזיסטנז" של דיוויד קרוננברג, ו"ג׳ורג׳יה – אחותי" של אולו גרוסבארד.

פסטיבל הקולנוע ירושלים ה-41 יתקיים השנה בתאריכים 18-27 ביולי 2024 .מהדורתו ה-41 של פסטיבל הקולנוע ירושלים תיפתח ב-18 ביולי (חמישי) כמיטב המסורת, באירוע בבריכת הסולטן, תחת כיפת השמיים, מול קהל של 6,000 צופים ואורחים.

הפסטיבל ה-41, הוא בראשותו של מנכ"ל סינמטק ירושלים ומנהל הפסטיבל רוני מהדב-לוין, ובניהולם האמנותי של אלעד סמורזיק (המנהל האמנותי היוצא) ו-אור סיגולי (המנהל האמנותי הנכנס).

פסטיבל הקולנוע ירושלים מתקיים בתמיכת משרד התרבות, קרן ון ליר והקרן לירושלים.

פרטים מלאים על אירוע הפתיחה, מועדי הקרנה והזמנת כרטיסים – יופיעו באתר הרשמי של הפסטיבל

Comments

comments

מה חשבת?