הצכמה קומדיות רומנטיות רלוונטיות לוולנטיין

תקציר: אלו הקומדיות הרומנטיות שאוהבים אנשים שפחות אוהבים קומדיות רומנטיות. כולל ביקורות ממיטב האתרים

למרות שאנחנו אוהבים קומדיות, רוב הקומדיות הרומנטיות לא בשבילנו, אנחנו לא  מזדהים עם המטרות, עם הדמויות וברוב המביך שלהן נדע כל מהלך עלילה, והבדיחות רק מקשטות את המסר, אהבה וחתונה עכשיו. אלא שיש כמה קומדיות רומנטיות לא מביכות, התייעצנו עם הגולשים, גנבנו ביקורות מאתרים אחרים והנה הסימוכין. מתנה שלנו לוולנטיין

כשהארי פגש את סאלי

קשה לדבר על קומדיות רומנטיות בלי לדבר על הקלאסיקה שהביאה את הז'אנר לשנות התשעים. בזכות הבימוי של רוב ריינר ("ספיינאל טאפ", "הנסיכה הקסומה") הכתיבה השנונה של נורה אפרון (שהפכה אחר-כך לבמאית בעצמה של סרטים כמו "נדודי שנה בסיאטל" ו"ג'ולי וג'וליה") והכימיה בין בילי קריסטל למג ראיין, הסרט הזה הוא הרבה יותר מרק סצינת המסעדה המפורסמת. הסרט מגולל את סיפורם של הארי וסאלי, שנפגשים מספר פעמים בחיים, מנסים להיות חברים אפלטוניים ו… לא נגלה מה קורה בסוף. הוא מרגש, מלא בבדיחות מצויינות, ומרגיש כמו טיול כיפי לניו-יורק של פעם.

באתר Rotten Tomatoes נכתב עליו "הציב סטנדרט חדש לקומדיות רומנטיות."

1989, במאי: רוב ריינר.

החתונה של החבר שלי

ג"וליאן  ומייקל  החליטו "להיפרד כידידים", והבטיחו לעצמם שאם הם לא ימצאו פרטנר תוך 9 שנים, הם יתחתנו. לאחר 9 שנים ג"וליאן מקבלת חדשות טובות: מייקל מתחתן. פתאום היא מגלה שכל השנים שלא היו יחד, כשניהלה רומנים בלתי מחייבים, בעצם חיכתה לו. בלית ברירה היא אורזת חפציה, וממריאה לחתונה בשיקגו. אבל היא לא מביאה מתנה, אלא נלחמת! המטרה שלה להיות הכלה של מייקל. בהתחשב בתחרות העומדת מולה  המערכה לא תהיה קלה

באתר  Rotten Tomatoes,נכתב עליו "הודות לביצועיה המקסימים של ג'וליה רוברטס, וספין חתרני על הז'אנרהחתונה של החבר שלי היא קומדיה רומנטית מרעננת ומשעשעת"

בפברואר 2019 כוכבי הסרט התאחדו בשער הגיליון של Entertainment Weekly

1997 במאי: פי. ג'יי. הוגאן

Forgetting Sarah Marshall \ קח את זה כמו גבר

פיטר, בחור צעיר שעובד כמלחין של סדרת מתח מטופשת. כוכבת הסדרה, שרה מרשל, היא במקרה גם זוגתו לחיים, אבל מסתבר שהיא בוגדת בו עם כוכב פופ והוא ננטש על ידה. כדי לנחם את עצמו הוא מחליט לטוס להוואי ולשכוח מכל הצרות. הוא מגלה כי שרה מרשל ובן זוגה נמצאים בדיוק באותו אתר נופש.  כאן מתחוללת קומדיה של טעויות ומי שעוזר ליצירת סיטואציות לא שגרתיות ומאוד מצחיקות הם השחקנים הקבועים של אפאטו: פול ראד, ג'ונה היל וביל הדר. אבל יבעיקר ראסל ברנד הבריטי שמגלם את אלדוס סנו, כוכב הפופ המאוהב בעצמו ומאמין באהבה חופשית.

ביקורת עין הדג, עידן זיידמן: הוא מצחיק, הוא מכיל דמויות מעניינות, והוא קצת יותר בוגר מקומדיית הנעורים הטיפוסית.

2008, בימוי: ניקולס סטולר

10 דברים שאני שונאת אצלך

קמרון, תלמיד חדש בבית הספר, מתאהב בביאאנקה, הנערה הפופולרית בבית הספר. לאכזבתו, אביה של ביאנקה מבקש למנוע ממנה לצאת עם בחורים וקובע כלל – לפיו היא תורשה לצאת רק אם אחותה המרדנית קאט (תזכה לחבר משלה. כדי להתגבר על הקושי פונה קמרון לג'ואי, תלמיד נוסף המעוניין בביאנקה, והשניים רוקחים מזימה – הם ישלמו לתלמיד המרדן פטריק  שיצא עם קאט. לאחר מספר ניסיונות כושלים פטריק מצליח לשכנע את קאט לצאת עמו, אך תוכניתו של קמרון כושלת וביאנקה מעוניינת לצאת דווקא עם ג'ואי.

ביקורת, דורון פישלר, עין הדג: לא תצליחו להתחמק מזה: אם לא תיקנו את הסיפור הרומנטי, לפחות תהנו מהבדיחות. אם לא תהנו מהבדיחות, אז פשוט תשבו ותבהו בהנאה במר מוזר או בגב' קריפי – איש איש לפי העדפתו – במשך שעתיים. בכל מקרה, מהסרט הזה תצאו בהרגשה טובה. תקנו אותי אם אני טועה, אבל בשביל זה באנו.

הסרט מבוסס על המחזה "אילוף הסוררת", שייקספיר

1999, בימוי:  ג'יל גונגר

ליידי איב

נוכלת בשם ג'ין מנסה להונות, יחד עם אביה, בן עשירים בשם צ'ארלס  במהלך הפלגה, אך השניים מתאהבים. כשצ'ארלס מגלה את האמת אודות ג'ין, הוא נפרד ממנה. מאוחר יותר, ג'ין מתחזה ל"ליידי איב", אריסטוקרטית בריטית, כדי לפגוש את צ'ארלס ולנקום בו. השניים מתאהבים מחדש ומתחתנים, אך נפרדים שוב בירח הדבש. בסיקוונס הסיום, אפילוג הסרט, השניים נפגשים שוב על ספינה.

ביקורת רוג'ר ארברט

If I were asked to name the single scene in all of romantic comedy that was sexiest and funniest at the same time, I would advise beginning at six seconds past the 20-minute mark in Preston Sturges' "The Lady Eve,” and watching as Barbara Stanwyck toys with Henry Fonda's hair in an unbroken shot that lasts three minutes and 51 seconds1941, בימוי: פרסטון סטרג’ס

החנות מעבר לפינה

עובד הבכיר בחנות המתנות של מטוצ'ק הוא אלפרד קראליק,צעיר חביב ונאה.הוא מאוהב בצעירה אותה לא פגש מעולם והוא אפילו אינו יודע את שמה.הם הכירו דרך התכתבות אנונימית שעסקה תחילה בנושאי תרבות והתפתחה לאהבה (מן רומן וירטואלי לפני עידן המחשב).כאשר מתווספת לצוות החנות צעירה בשם קלרה נובאק,הם אינם מסוגלים לסבול אחד את השני ורבים בלי הפסקה.כמובן,מה שכל אחד מהם אינו יודע הוא שהשני הוא חברו האנונימי להתכתבות.

ביקורת, רעות חוצה, סלונה

רלוונטי מתמיד אפילו שעברו יותר מ-70 שנה, בגלל שהוא תמים ונאיבי וזה מחמם את הלב. בגלל שאם אתן לא מכירות עדיין את ג'ימי סטיוארט זה הזמן לפגוש אותו, ויסלחו לי כל החתיכים הגדולים של הוליווד אבל אין כמו המענטשים של פעם.

1940, בימוי: ארנסט לוביטש

מוכה אהבה

 בחור בן שלושים פלוס מנהל מפעל קטן ומרוחק מהעיר, שכל עניינו הוא לאסוף כמה שיותר תלושים כדי לזכות בטיסות חינם. האובססיה הזו שולטת גם בחייו האישיים, או יותר נכון בחוסר חיים נורמליים. הוא מפחד מקשר ישיר. הוא מעדיף לנהל שיחות עם נשים דרך הטלפון בתשלום. הוא נהנה לפנטז על בחורה תמימה שעונה לו בצד השני של קו הטלפון, כזו שבאמת אכפת לה מחייו, ולא אחת שמוכנה להשמיע קולות חושניים כדי שיגיע לפורקן מהיר. את האשמה הוא בהחלט יכול להטיל על משפחתו מרובת האחיות, כשלכל אחת מהן יש עצה כיצד עליו לכלכל את מעשיו. השידוכים שהן מוצאות לו, מטרידים את מנוחתו לא פחות, אבל דווקא בתחום הזה יש אור בקצה המנהרה. ישנה בחורה אחת שמתעניינת בו למרות ואולי דווקא בגלל אופיו המיוחד, והוא גם יוצא מגדרו כדי להוכיח לה את אהבתו. הבחור מוכה האהבה, יעשה דברים שמעולם לא עלה על דעתו כי הוא מסוגל לעשות כדי לזכות באהבתה.

מהביקורות, יגאל קלוף, אתר סרט

הסרט "מוכה אהבה" אינו בעל תובנות גדולות. הוא גם אינו סרט אהבה סוחף וגדול מהחיים. אבל הוא בהחלט אחד הסרטים הטובים שראיתי לאחרונה. הוא כתוב היטב, משוחק היטב, נוגע ללב, עדין וכואב, וגורם לצופה להזדהות בקלות עם הגיבור הבודד, ולייחל שימצא אהבה, חום ושלווה, שיביאו מזור לבדידותו ועצבותו. הסרט נע בין דרמה לקומדיה בחן ובעדינות. ובכלל, המלה "עדינות" היא האסוציאציה הראשונית שלי לגבי הסרט "מוכה אהבה" – סרט קצר כל כך, אך מלא כל כך בטוב. אין לי הסבר ממשי מדוע הסרט כל כך טוב, ומילים לא ימחישו את מה שהעין והלב יבינו. לכו לראות, ומהר.:

בימוי: פול תומאס אנדרסון, 2003

קראו עוד:

שני הפול ראד- הקומיקאי האינדי לעומת שחקן המיינסטרים

וידיאו קומדי, סרטונים מצחיקים השבועיים, 12.12-28.11

שיין בלאק: מכניס את הקומדיה לאקשן

Comments

comments

מה חשבת?