איתי לנטון קומיקאי

איתי לנטון הוא קומיקאי, אמן נונסנס, מארגן ערבי סטנדאפ ועוד. הוא מספר לילדי הקומדיה עם מי בסצנה הקומית באמת כדאי ללכת מכות

איתי לנטון הוא קומיקאי רב פעלים ברשת, בבמות ובבית. הוא משתף פעולה עם קומיקאים, רבים מהם חברי ובוגרי סדנת דומינו, בעיקר עם יורם שוורץ כמו כן הוא מארגן את ערב הסטנדאפ האמביוולנטי המגדיר את עצמו- ערב סטנדאפ פרוע ומשובח עם הומור שנע בין מיינסטרימי לפסיכודלי, ומכאן האמביוולנטיות שבו. לאחרונה איתי לנטון מככב בטיק טוק בדמות שילדי הקומדיה אוהבים: השובב ממגב.

מתי החלטת שאתה רוצה להיות קומיקאי?

החלטתי שאני רוצה להיות קומיקאי בפעם הראשונה שהגעתי לסדנה של דומינו. ראיתי שם קומיקאים ותיקים יותר ופשוט נדהמתי מהיכולות שלהם. לא ראיתי משהו כזה לפני כן, ובאותו רגע נפלה ההחלטה שגם אני רוצה.

אתה קורא לעצמך קומיקאי ומאהב. מה אתה יותר?

מכיוון שיש לי חברה ואנחנו מתכננים להתחתן בקרוב הייתי אומר שאני יותר קומיקאי ממאהב, אבל אם לא הייתה לי חברה בדוק שהייתי יותר מאהב מקומיקאי, כי הפאנצ'ים שלי לא משהו.

מי הקומיקאים שהשפיעו עליך?

הקומיקאים שהשפיעו עלי הם דייב שאפל ואנדי קאופמן. דייב שאפל הוא פשוט הסטנדאפיסט הכי טוב שיצא לי לראות ויכולת ההגשה שלו מעבר לחומרים הטובים, היא פשוט מושלמת. אנדי קאופמן הוא השראה בשבילי כי היו לו ביצים לעשות את מה שהוא באמת רצה על הבמה, מבלי הרבה התחשבות מה יגידו. 

יש לך את דמות השובב ממג"ב. איך היא נוצרה?

דמות השובב ממג"ב נוצרה אצלי בצבא, כשחשבתי על כמה אינטראקציה בין מחבל לחייל תינוקי יכולה להיות מצחיקה. גנזתי את הדמות במשך שנים עד שהגעתי לטיק טוק, שם אני מציג אותה לעולם.

@hashovav_mimagav

השובב ממג"ב משחק ארץ עיר

♬ צליל מקורי – השובב ממג"ב

את מי אתה מעריך בסצנה הקומית של היום?

בסצנה הקומית של היום אני מעריך את יונתן ברק, בשל היכולת שלו לייצר מופע חדש וטוב כל שנה. לייצר כאלו כמויות של חומרים טובים זה בכלל לא פשוט. מעריץ אותו על כך.

אתה משתף פעולה עם קומיקאים רבים. עם מי היית רוצה ללכת מכות?

הייתי רוצה ללכת מכות עם שחר חסון כי הוא בטוח היה קורע אותי עם העודף אנרגיות שלו בעוד שאני אחרי חצי דקה כבר מתנשף בלי אוויר בריאות.

מה המילה שהכי מצחיקה אותך?

המילה שהכי מצחיקה אותי היא "גימלים". כנראה שריטה מימי הצבא.

אתה מופיע הרבה עם קומיקאים מצוות דומינו. מה למדת שם?

בדומינו למדתי ללכת בדרך שלי ולנסות למצוא מי אני כקומיקאי על ידי ניסוי וטעיה. מכיוון שהמנחה של דומינו – עמירם, מעודד כל הזמן להביא דברים שונים ומשונים, זה מאוד תרם להתפתחות שלי כאדם וקומיקאי. אני חייב הרבה לדומינו ולעמירם.

מה היית ממליץ לקומיקאי המתחיל?

לקומיקאי המתחיל הייתי מציע להמשיך לראות את עצמו תמיד כקומיקאי מתחיל, כי זה הסטייט אוף מיינד שמאפשר התקדמות והשתפרות לדעתי. בקיצור בלי אגו.

מה שלומך?

שלומי חרא, תודה לאל!

Comments

comments

מה חשבת?