הומור וקומדיה בצל המלחמה – הסרטונים והממים מחרבות ברזל שמאפשרים לנשום

ההומור שנותן לנו להירגע מכל החרדות במלחמת חרבות ברזל, מהמיינסטרים כמו ארץ נהדרת וזהו זה ועד ממים וסרטונים על רחל מאופקים, ביידן וכמובן מני ממטרה

תמונה: מרדכי סנדרס. לינק בהמשך הכתבה

אין ספק, ישראל נמצאת באחת השעות הקשות ביותר שלה. המתקפה חסרת התקדים והאכזרית של חמאס ב-7 באוקטובר, שגבתה את חייהם של יותר מ-1300 ישראלים, הותירה אותנו המומים, כואבים וחרדים. אבל דווקא עכשיו, כשאנחנו בשיא השפל, זה בדיוק הזמן לנסות להתמודד עם המצוקה הנפשית שלנו באמצעות הומור.

המשפט "צחוק הוא התרופה הטובה ביותר" הוא לא קלישאה – מחקרים רבים מצאו שצחוק מחזק את מערכת החיסון, מעלה את מצב הרוח, מפחית כאב, מחזק את החוסן האישי והחברתי ומגן מפני ההשפעות המזיקות של מתח וחרדה. אז כדי להעלות את המורל, ולחזק אתכם בתקופה הלא קלה הזאת, הנה כמה סרטונים וממים על המצב שנקווה שבכל זאת יגרמו לכם לחייך ולצחוק ובעיקר – לשמור על שפיות.

"זהו זה" – משדר מיוחד עם ילדי עוטף עזה

בזמן מלחמת המפרץ שפרצה בשנת 1990, התוכנית "זהו זה" עזרה לנו להפיג את המתח והפחד לזמן קצר ולהתנתק קצת מהאיומים של סדאם חוסיין נגד ישראל. 33 שנה אחרי, "זהו זה" חזרה להרגיע אותנו עם משדר מיוחד שמטרתו, כפי שערוץ כאן הגדיר זאת – לאפשר לנו לנשום.
ואכן, חברי "זהו זה" – דבל'ה גליקמן, מוני מושונוב, אבי קושניר וגידי גוב (ללא שלמה בראבא), העניקו לצופים שעה שאפשרה לנו לקחת מרווח נשימה מכל סרטוני הזוועה ועדכוני החדשות הבלתי פוסקים.
חברי "זהו זה" ביצעו שירים מרגשים כמו "נוף ילדות" של שלמה ארצי, "זה יבוא" עם ריטה, "שיר לשירה" של קורין אלאל וקינחו ב"לא קלה דרכנו".
בהמשך גידי גוב ערך מעין "מסיבת גן" עם ילדים בני 9 מקיבוץ זיקים ודיבר איתם ברגישות ובהומור על המצב. ארבעת המנחים ראיינו ילדה מקסימה בשם אלה שנתנה תרגילים להפחתת חרדה והעלתה עם מוני מושונוב זיכרונות מהדמות האייקונית שלו – באבא בובה. המערכון שעסק בשאלה מה מותר לשאול עכשיו היה סאטירה במיטבה, ומערכון הזקנים היושבים על הספסל ומדברים על מה שקורה העניק אור של אופטימיות בתוך החושך.

לצפייה בפרק המלא של "זהו זה":


"ארץ נהדרת" בסרטוני תמיכה


תכנית הסאטירה "ארץ נהדרת" אמנם נמצאת בפגרה, אבל כוכביה לא יכלו להישאר אדישים למה שקורה והצטלמו לסרטונים שמחזקים את חיילי צה"ל ואת העורף.
אסתי וראובן, הלא הם ליאת הר לב וערן זרחוביץ', שלחו ברכת כמעט שבת שלום לחיילים ואיחלו "ישועות רכות, מטענים רבים, מפצלים שווים ותחתונים צחים".

 גם רועי בר נתן הצטלם לסרטון שמדבר על ההירתמות של אזרחי ישראל למען משפחות העוטף וחיילי צה"ל ברכישת ציוד והוכיח שיש לנו ארץ נהדרת.


רחל מאופקים – הגיבורה של המלחמה

רחל אדרי מאופקים, שהציעה למחבלים עוגיות ושתייה וכך הסיחה את דעתם בזמן שהיא ובעלה חולצו בידי הימ"מ, הפכה לסמל לניצחון על החמאס. סיפור ההישרדות מעורר ההשראה שלה וקור הרוח שהפגינה, זכו למחוות גדולות – מעוגיות שנושאות את שמה, ועד ציור גרפיטי של דמותה בלב תל אביב. מישהו אפילו קעקע את פניה על רגלו.
ברחבי הרשת הועלו מאות סרטונים וממים על רחל והתושייה שלה מול החמאס. הנה כמה מהם:

מם של מרדכי סנדרס
ביידן – המנהיג שעם ישראל צריך 

נאום התמיכה בישראל של נשיא ארצות הברית ג'ו ביידן היה קרן אור באפלה. ביידן הביע זעזוע מהטבח שחמאס ביצע, והזהיר את אויבנו מפני התערבות של ארצות הברית במלחמה. אם בעבר ביידן נתפס כזקן דמנטי שלא באמת יודע מה קורה מסביבו, הרי שהנאום שלו עורר בנו תחושה של ביטחון ותקווה.
בעקבות הנאום, הועלו ברחבי הרשת סרטונים וממים מצחיקים שמאדירים את נשיא ארצות הברית, למשל:מם של נדב עם-שלום


שיטת העינוי נגד חמאס – שירים של מני ממטרה


צה"ל הוא הצבא המוסרי בעולם – האמנם? בסרטון שרץ ברשת נראים מחבלי החמאס כשהם כפותים כשברקע מתנגן במשך 8 שעות ברצף השיר "מני ממטרה". אין ספק שמדובר בעינוי אמיתי. מני ממטרה בעצמו כבר הדק ואישר שמדובר בתיעוד אותנטי, בינתיים נוצרו כמה סרטונים וממים על מני ממטרה

Comments

comments

מה חשבת?