סטנדאפ וקומדיה השבוע, 21-15 בספטמבר

לאה לב, ערן זרחוביץ', סטנדאפ גס במיוחד ותיאטרון קומי במיוחד התכנסו לפינה השבוע

ראשון | אימפרוב בג'רוז

הקומבינל'ה הוא ליין סטנדאפ ירושלמי שמארח את בוגרי הסטודיו למשחק של ניסן נתיב לסשן אימפרוב פרוע וקורע. אימפרוב היא טכניקה ששמה מסגיר אותה, טכניקת אלתור. סטנדאפ דינמי ללא הכנה מראש שקורה כולו לייב בהתאם לאנרגיות, לנסיבות ולאתגרים העומדים בפני הסטנדאפיסטים על הבמה בזמן אמת. הז'אנר הזה קנה לו אוהדים אדוקים מאד והוליד לא מעט סטנדאפיסטים חובבים שנפגשים לערבי אימפרוב ברחבי הארץ. מה שנקרא: נסו את זה בבית. כאן מדובר בשחקנים צעירים שכבר מיומנים יותר בחשיפה. עבורם ערבי האימפרוב הם סוג של חדר כושר לשריר המשחק שלהם. אני מאד אוהבת אימפרוב, הרבה בזכות ההרגשה הזאת של נוכחות עמוקה בכאן ועכשיו. החבר'ה על הבמה דרוכים, חדים וחריפים ואלמנט ההפתעה הוא מאיץ צחוקים מאין כמותו. מלבד החוויה הנהדרת של לתפוס את הרגעים האלה של המבוכה והאי נוחות האותנטיים של הסטנדאפיסטים שמאלתרים בלייב, האימפרוב מביא איתו מימד כיפי של משחק ותחרות בריאה.

ראשון, 15.9, 20:00, הכניסה חינם
"טרמינל – קפה, תרבות ואירועים" דוד רמז 4, ירושלים


שני | גס, בוטה ונטול וחף מערך וויקיפדיה

ארז בירנבוים הוא שם מוכר למדי בסצנת הסטנדאפ הישראלית. אין לו ערך בוויקיפדיה אבל יש סביבו דיון סוער בין כותבי הערכים בדבר זכותו לערך וויקיפדיה משל עצמו. זה משעשע, תציצו, ועם זאת די מוזר לאור העובדה שלבחור מעל 48 אלף עוקבים בפייסבוק. יפה בעיניי שהוא לא התעקש ליישר קו עם הסטנדרט על ידי יצירת ערך בעצמו. גם תיאור האודות שלו בפייסבוק משקף שוויון נפש וציניות משעשעת כלפי כללי הדיגיטל הבלתי כתובים. יש שם שורה אחת בלבד: "ארז בירנבוים הוא סטנדאפיסט מדהים (הסוכן של ארז)". הולם, בסך הכל. ההומור של ארז הוא הומור בנים קלאסי. מציצות, אורגזמות, דברים שמעצבנים בבנות, עוד קצת מציצות, עוד קצת אורגזמות וכן, הוא גם מרחיב את היריעה לנושאים נוספים אבל ללא ספק הגס והבוטה הם מוטיב מרכזי.

שני, 16.9, בשעה 21:30. עלות כרטיס באתר 70 ש"ח, בקופות 80 ש"ח. לרכישה
"סטנדאפ פקטורי" שביל המרץ 5, תל אביב

חמישי | פינת התיאטרון הקומי

האירוע הבא הוא מסוג הדברים בחיים שאין להם אמצע. או שאתה מתאהב בזה, מת על זה, מתמכר לזה, הולך שוב ושוב עם בת הזוג, עם השותף, עם השכן ועם מי שלא יהיה שמוכן ללכת איתך – או שאתה פשוט לא מתחבר (הריטוש הזה לא קשור בכלל להפרעה הדו קוטבית שלי). מדובר במופע תיאטרון מלא ורציני לכל דבר ועניין שמוגש בסגנון הספקן וורד. למי שלא מכיר, ספוקן וורד הוא אופן הגשה בסגנון שדומה לראפ. דיבור קצוב ומתנגן עם עולם חוקים שלם משל עצמו שמכה גלים פה בארץ ובעולם בכלל כבר כמה וכמה שנים טובות. הז'אנר הזה שובה כמעט כל מאזין בזכות המוזיקליות, השנינות והחשיפה הגבוהה של האמנים שבלתי אפשרי להישאר אדישים אליהן. במקרה הזה הספקן נעדר מאלמנט החשיפה המדובר היות ומדובר כאמור במופע תיאטרון עם תסריט, מעניין ומושקע יש לציין. העלילה היא מסוגת המתח, שלושת רבעי ברצינות ורבע בקטע של דחקה אחת גדולה על ז'אנר המתח והפילם נואר המסתורי שאנחנו כל כך אוהבים (או אוהבים לשנוא). אם מעניין אתכם לעקוב אחר האבולוציה של תרבות הבידור הישראלית אתם לגמרי חייבים ללכת, שכן מדובר באבן דרך שמצליחה לתפוס יפה את הרוח הצעירה של דור ה Y וה Z בעשור האחרון.

חמישי, 19.9, בין 21: ל 23:00, מחיר כרטיס יעמוד על 125 ש"ח / 95 חיילים וסטודנטים / 90 לרוכשים ארבעה כרטיסים בבת אחת. חשבו על הכל, אה? לכרטיסים
"צוותא", אבן גבירול 30, תל אביב

שישי | סטנדאפ של הביוקר עם ערן זרחוביץ, האיש והפיתה על הגז

את ערן זרחוביץ באמת שאין צורך להציג. תסריטאי, שחקן, סטנדאפיסט מיוחד במינו, שדרן רדיו וזוכה פרס האקדמיה הישראלית פעמיים. פעם ראשונה על התסריט המבריק של "מסודרים" ב 2007 ופעם שנייה על התסריט הפנומנלי של "הפרלמנט" ב 2014. כבר כמה שנים שהוא רץ עם מופע יחיד מהוקצע ומהודק שממלא אולמות ומותיר רבבות בוייבים גבוהים במיוחד בשישי בלילה. בשישי הזה תוכלו לתפוס אותו במוזיאון תל אביב לשעתיים מובטחות של הומור אינטליגנטי, וייבים בורגניים ובמילה אחת: נחת.

שישי, 20.9, מתחילים ב 22:00, העלות הנה 125 ש"ח וכרטיס ניתן לרכוש כאן."מוזיאון תל אביב לאמנות", שדרות שאול המלך 27, תל אביב


מוצ"ש | פינת הפריפריה השבועית והפעם: עפולה!

עפולאים ומהאזור? חדדו מחושים. במוצ"ש הקרוב מגיע לאזורכם צוות לעניין המורכב משלושה סטנדאפיסטים חביבי המדור הלא הם: קובי בלולו, לאה לב ואלי חביב אותם יחמם מתן וייסמן. את השלישייה המוצלחת רובכם כבר מכירים אבל אל דאגה, לא נפקיר את מי מכם שחי בבועה. קובי הוא שילוב קלאסי בין מצחיק לחמוד. החומרים שלו מגוונים, על מנעד רחב של נושאים ועם עומק. לאה לב מוכרת מ'הישראליות' ומ'מועדון לילה'. היא לא בוחלת ומרבה לטנף ת'פה בדיוק כמו שאנחנו אוהבים תוך אפס התייחסות לערכים כמו טקט או קורקטיות פוליטית. אלי חביב מוכר לא רק מעולם הסטנדאפ כי אם מעולם המשחק. מתן הוא בשר טרי יותר אותו תוכלו לטרוף להנאתכם במופע (הומור לגיטימי לקהל הטבעוני? פדבקו בתגובות). הערב ייערך בקולאז', פאב המתהדר בפידבקים מצוינים כשלעצמו.

שבת, 21.9, מתחילים ב 21:30, עלות כניסה תעמוד על 20 ₪ בלבד
"קולאז'", מנחם בגין 79, עפולה

Comments

comments

מה חשבת?