עגבניות רקובות. מאמר: סרטי קומדיה כושלים ביותר

הסרטים פוטי טאנג, מת לצעוק 5 וסרט 43 הן 3 סרטי קומדיה כושלים שנרצה לשכוח


לגרום לאנשים לאהוב את הסרט שלך זה דבר לא פשוט, לגרום לאנשים לצחוק? זה כמעט בלתי אפשרי.
הפעם החלטתי לכתוב על סרטי קומדיה כושלים ביותר. בחרתי באלו שהותירו חותם שלילי או במילים אחרות: יצירה שחלק גדול מהיוצרים היו מוחקים מתיק העבודות שלהם אם הייתה להם מכונת זמן.
על שלושה דברים עומדת לה קומדיה מחורבנת- ליהוק מזעזע, תסריט מחורר והמחשבה הנצחית שלמרות שזה לא נראה מצחיק כרגע, כשנחבר את הכול ביחד, זאת תהיה הקומדיה שהעולם ציפה לה. זהו הפער הבלתי נתפס בין מה שהיוצרים מאמינים שהוא מצחיק, לבין התפיסה של בני אנוש בנוגע לסרט קומי, הקטע הזה שהוא אמור להצחיק. אז בואו ונתחיל לא לצחוק מסרטי הקומדיה הגרועים ביותר.

קראו עוד:

חנוך דאום נופל לבור הפוליטיקלי קורקט שחפר | ביקורת על הסדרה טאבו

הקומיקאים הכי אוברייטד

 


פוטי טאנג הסרט (לואיס סי קיי, 1997)

הקומדיה הכושלת פוטי טאנג היא יצירת מופת של ניסיונות נואשים להצחיק. עלילת הסרט עוסקת בפוטי טאנג (לאנס קרותר) – זמר שחור שנלחם בפשע באמצעות בולשיט? זהו פחות או יותר סוג הקומדיה. הדמות הראשית מדברת בצורה כל כך לא מובנת שלרגעים זה נראה כמו בדיחה פנימית של לואיס סי קיי (לא אחת מהמצחיקות). כמו בכל סרט פעולה יש לו אויב נצחי, כזה שגונב לו את חגורת הקסם (כן אני נשבע, אני לא ממציא את זה). רוב הסרט מרגיש ונראה כמו מערכון רע במיוחד ב-SNl, ליתר דיוק זה נראה כמו סרט של ברוס לי, אבל בגטו.

אני מאמין שהרעיון של לואיס סי קיי היה לי ליצור דמות של גיבור-על שחור שנלחם נגד התאגידים, אבל כמו שזה הרגיש  לי, הוא נלחם נגד הצופים. תדמיינו שיש לכם פאזל ענק של 1000 חתיכות שאמור להרכיב תמונה מדהימה, הקטע הוא שאין לכם ידיים וזאת חרא תמונה. ככה הסרט הזה מרגיש לי. איכשהו במהלך השנים פוטי טאנג הפך לקומדיית קאלט, זהו סוג הקומדיה שרואים אותה כדי לצחוק עליה.

אלוהים יודע שניסיתי למצוא קטע מצחיק מהסרט, זה הכי קרוב שמצאתי:

פוטי טאנג. קומדיה כושלת מוצג מס' 1


דרך אגב לואיס סי קיי, אמר שזאת הייתה הטעות הכי גדולה בחיים שלו, אם הוא רק היה יודע מה הוא יעשה בעתיד. באופן לא מפתיע הסרט נכשל בקופות, לואיס סי קיי אמר שכנראה לא יתנו לביים יותר סרטים.

להרשמה לניוזלטר:


מת לצעוק 5 (דיוויד צוקר, 2013)


אתחיל מזה שמת לצעוק הראשון (קינן אייבורי ויינס) היה יצירת מופת קולנועית ותפקיד חייה של אנה פריס, זה היה סרט מלא בציטוטים קולנועיים ודמויות בלתי נשכחות. בכל פרק בסדרת הסרטים הייתה ירידה חדה באיכות, אבל עדיין היו סצנות מצחיקות. אבל אז הגיע הסרט שהרג את הסדרה – הקומדיה הכושלת מת לצעוק 5 (דיויד צוקר). למרות שהסרט נוצר על ידי אחד מיוצרי "טיסה נעימה", הוא פשוט מרגיש  נורא מהשנייה הראשונה.

הסרט מתחיל בסצנה של צ'רלי שין ולינדזי לוהן מצלמים קלטת לוהטת, ומשם הוא מידרדר להמון דברים לא קשורים. רשימה חלקית: ליצנים, מפלצת כלשהי ביער (מאמא?)  שימפנזה וקללה אחת שמוטלת בעלילה, אבל באופן פלאי עוברת אל צופי הסרט. הסרט מלא באי דיוקים מורגשים בעריכה, הסיבה העיקרית לכך היא שאחרי הצילומים היוצרים הבינו שאין פה שום דבר קומי, אלא סתם רצף סצנות מבולבלות במיוחד, הפתרון ההוליוודי? לצלם מחדש 70% מהסרט.


למעשה זה הפך את מת לצעוק 5 לסרט שבו אפשר לשחק בלספור את טעויות העריכה וההמשכיות.  
הסצנה הבולטת בסרט היא זאת שבה הם מנסים לעשות פארודיה על הסרט ההתחלה

מת לצעוק 5. קומדיה כושלת מוצ


אולי היא בלטה בשבילי בגלל שהיא הזכירה לי סרט טוב לכמה שניות.


סרט 43 (כמה במאים, 2013)

סרט 43 זו קומדיה כושלת שהיא למעשה אוסף מערכונים שבוים על ידי לא פחות מ-12 במאים.
באופן מפתיע כל אחד תרם רק משהו נורא. התוצאה? מדובר בסרט קומי שמרגיש כאילו הוא נכתב בתור בדיחה פנימית ב-2 בבוקר. הסרט מתחיל בפרזנטציה של "גאון" כתיבה בשם צ'רלי וסלר שמכריח את מנהלי האולפן באיומי אקדח לקנות את תסריטיו ההזויים. מהרגע הזה אנחנו נידונים לרצף של מערכונים בכיכובם של אליזבת בנקס, האלי ברי, יו ג'קמן ועוד לא מעט כוכבים שמסיבה כלשהי הסכימו להשתתף בסרט הזה. קשה להסביר את חוסר ההיגיון בסרט הזה במילים. אז הנה קישור לטריילר:

סרט 43


לסיכום סרט 43 הוא ההוכחה המדעית לכך שאי אפשר ליצור קומדיה מצחיקה בכוח.

סרטי קומדיה כושלים – סיכום


סיקרתי פה שלושה סרטי קומדיה כושלים ביותר שרצו לגרום לי לחתוך ורידים בזמן הצפייה, אבל רק למקרה שבא לכם להמשיך  ולחקור את עולם הקומדיות הלא מצחיקות: הנה כמה המלצות נוספות כחול לבן – שיגעון של אבא (1981 אלי שגיא), העלילה כוללת את גבי עמרני לוקח אסיד בזמן שהוא מתעמת עם בנו הפאנקיסט. מה עוד? איפשהו בסרט יש ציצים ואת שושיק שני (לא בסדר הזה).  קומדיה נוספת ששווה לא לבדוק אותה היא יהושוע יהושוע (1988, אבי כהן), אברי גלעד מגלם צעיר בתול שמתפרנס מכתיבת רומנים ארוטיים.  הסרט מלווה בקריינות הזויה ומספק לכם את ההרגשה שתקבלו רגע לפני שתקיאו ברכבת הרים.

להזמנת הרצאות:

דרור, 0547454667

[email protected], [email protected]

Comments

comments

מה חשבת?