חשיפת ילדי הקומדיה: יאיר אורבך דתי

בס"ד

יdownloadאיר אורבך התחיל את דרכו במועדון הקאמל הקומדי קלאב, עד שהתגלה על ידי צוות התוכנית "האקדמיה לצחוק". התוכנית עד היום לא התגלתה. הוא הופיע בכמה תוכניות כמו "יומטוב", "עובר כל גבול", מוצ"ש בראשון", העלה מספר מופעים, עשה כמה סרטים, כתב ל"מצב האומה", אבל הוא דתי על האמת עם כיפה והכל, אבל סרוגה, אז הוא השתווה בנטל.  כמו כן ערך את המדור "בריחת המוחות" במקור ראשון, והפסיק לטובת המופע החדש כי לקח את שם המדור יותר מדי מילולית. כדרכי בקודש שלחתי לו מייל, שהוקלט ביום חול.

 מתי גילית שאתה מצחיק?

"זוכר את הנקודה המדויקת. יום שישי בערב. סניף בני עקיבא בעיר נתניה. עומדים עשרה חבר'ה במעגל, ואני זה שמספר את הסיפור וחושב לעצמי: וואו, כולם מקשיבים לי, כולם צוחקים! מדהים".

אתה דתי וסטנדאפיסט. מי מממן אותך?

"הקרן החדשה ושלום עכשיו, חבל רק שהם משלמים ביורו ואני מפסיד על ההמרה. וברצינות, לבד. אני מאמין בעצמי, ולכן אני שם את הכסף על פרסום, שכירת אולמות וכו'. למזלי, אני מתפרנס רק מסטנדאפ כבר 8 שנים".

 מי הקומיקאים שהשפיעו עליך?

"הרבה קומיקאים. כולם הופיעו בערב חובבים אחד בקאמל קומדי קלאב לפני 11 שנה וכשראיתי אותם אמרתי 'היי, גם אני יכול'. היום חלקם התפיידו וחלקם מאוד מאוד מוצלחים"

 אתה בוגר האקדמיה לצחוק. זו הייתה דרך קשה כדי להגיע לאלמוניות?

"באופן אבסורדי, אנשים עדיין זוכרים אותי מהתוכנית. לא ברור לי איך זה נמשך לשמונה שנות תהילה. לא שקיבלתי אי פעם משהו רציני מתוקף השתתפותי בתוכנית (חוץ מביטחון). מה שכן קיבלתי היה מטען בחינם מאורנג' וכניסה בחינם לחניון באילת למרות שאני לא תושב העיר".

 מה אתה חושב על הקומיקאים של היום?

"יש המון קומיקאים, ויש גם המון קומיקאים מוצלחים שפשוט לא מוכרים. הרבה פעמים אני מרגיש שמדברים על אותו דבר – בחורות נוהגות, בחורות שמנות, פלאפונים, די. צריך משהו אחר. במופע שלי אני נותן נקודת מבט דתית לעולם חילוני, זו הסתכלות אחרת לגמרי. שובר סטיגמות – ידעת שלא כל הדתיים יודעים את התנ"ך בעל פה?"

(ברור שלא. רק התימנים)

בוודאי הרבה מבלבלים אותך עם הפובליציסט וחבר הכנסת אורי אורבך. איך אתה מסביר להם בדיפלומטיות שאתה בכלל שחיין?

"ברגע שהם רואים את הקוביות הם נרגעים".

 איזו מילה הכי מצחיקה אותך ?

"שתי מילים: 'משלמים בזמן'".

 מה הכי מצחיק בתורה?

"מלא דברים. למשל שנוח נמצא עם החיות בתיבה 40 יום ולילה, כל העולם נכחד ואז כשהם יוצאים הדבר הראשון שהוא עושה זה מנגל. איזו סטירה לפנים".

נח, קומדיה
נראה טעים

מה התפיסה הקומית שלך אם יש כזו?

"הקהל חייב להזדהות עם מה שאתה אומר ולעולם לא לרדת על השורה הראשונה. השורה השנייה, לעומת זאת, זה סיפור אחר לגמרי".

אילו שלושה דברים היית לוקח איתך לגיהינום?

"שייק פירות, כובע קש ותעודת זהות של מישהו אחר. 'זה לא אני! אני בכלל הייתי בחופשה…'".

היי, תראו, דתי עושה סטנדאפ

היי, תראו, דתי בוויקיפדיה

Comments

comments

מה חשבת?