מייקל דאגלס ואלן ארקין

"שיטת קומינסקי" – איך שני זקנים ממורמרים הפכו לדבר הכי מרענן בסטרימינג | ביקורת סדרה

למייקל דאגלס אין מה להוכיח. הוא בן 75, שזה בערך מספר הסרטים והסדרות שהופיע בהם. הוא די גאה בזה. גם לא נראה שהוא מתכוון לפרוש לפנסיה רוגעת – די נחמד לו מול המצלמה ואין שום סיבה להניח שלא יהיה לו זמן ליהנות גם מהפרישה – אבא שלו, קלאסיקת הוליווד קירק דאגלס, בן 102 ועדיין איתנו.

גם לאלן ארקין לא חסר. הוא אפילו יותר זמן בעסק, התחיל בגיל צעיר יותר מדאגלס והוא, אפעס, מבוגר ממנו בעשר שנים.

השניים החליטו כנראה שחלטורות כמו הופעת אורח חוזרת בתור ג'יי די סלינג'ר (ארקין) וד"ר פים ביקום הקולנועי של מארוול (דאגלס) קטנות עליהם, ועכשיו הם משתפים פעולה בממתק החדש מבית נטפליקס, "שיטת קומינסקי".

הכירו את סנדי קומינסקי, שחקן ומורה ותיק למשחק, ואת הסוכן והחבר הכי טוב שלו, נורמן נוילנדר. שני קשישים נרגנים שלא רוצים לפרוש וללכת הביתה, אז הם הולכים לכייף ביחד אחרי העבודה. יצר את הסדרה צ'אק לור, אבי המון סיטקומים, ומופיעות בה גם שרה בייקר (שקרים קטנים גדולים) בתור בתו המתוקה והלא-סרקסטית-מספיק של דאגלס, וננסי טרוויס (האמא הלא מתפקדת מ"שלושה גברים ותינוקת" המקורי מהאייטיז!) בתור העניין הרומנטי החדש בחייו. אבל כל זה משני לגמרי, כי זאת הסדרה של מייקל דאגלס עושה שיגועים עם אלן ארקין.

שני הזקנים הנרגנים מדברים בפתיחות על כל מה שדיברו עליו בפתיחות כבר בניינטיז – הבריאות המתדרדרת, הסרטן הסופני של אשתו של נוילנדר, הויאגרה – אבל עושים את זה בחן ובקלילות כובשים. ארקין סרקסטי, מריר ומעצבן, ודאגלס מאזן אותו במנה גדושה של מחוות גוף ופרצופים זועפים. הוא לא הפך לזקן מריר כדי לשחק מופנם, כן?

ארקין ודגלאס

אחרי שמונה פרקים כאלה נשאר טעם של עוד. הרבה עוד. וכמה נחמד שדי מהר קיבלנו עוד עונה. הקאסט נשאר על כנו, הנושאים לא הפכו לקלילים יותר וגם לא מטופלים ביתר עידון והחיזוקים שקיבלנו בדוגמת כמה דמויות ועלילות משנה חדשות הם לא יותר מחיזוקים. אבל הכתיבה מהודקת, הקצב טוב והצחוקים רצים.

בנוגע לעניין העידון. הסדרה אכן לא הולכת סביב-סביב בנוגע לבעיות בריאות והתפוררות הגוף. ברכיים תותבות? קיבלתם. תוספי תזונה? בואו, יש פה סופר שלם. אבל… בשנים האחרונות התוודעתי לענייני רפואת הפריון, ההריון והמיילדות באופן אישי, ויצא לי להכיר את החידושים בתחום. מאז, בכל פעם שהנושא מוזכר בטלויזיה אני נוהגת לצעוק עליה שכבר לא המאה ה-20 והתקדמנו קצת, מה נהיה. ובכן, בהקשר זה אני רוצה לומר תודה ל"שיטת קומינסקי" שקידמה את ייצוג הסרטן למאה ה-21. מכירים סרטן? אבחנה-ניתוח-כימו-הקרנות-תמיכה והכל? אז בעונה הזאת תכירו אותו מכמה זויות חדשות.

ככה זה בגיל 80 – כבר באמת לא דופקים חשבון לאף אחד. אה, רגע, עוד משהו, מסתבר שבשלב הזה גם הילדים שלך לא דופקים חשבון לאף אחד. כשהם עושים משהו, למשל לנהל את הסטודיו של אבא שלהם – הם יעשו את העבודה הכי טובה שאפשר. גם אם זה אומר להתווכח, להתעצבן ולחפף אותך ממפעל חייך – תוך שהם מקפידים, אגב, להנציח אותך.

אז בואו קבלו לפרצוף חשבון נפש אחד לפחות, וגם תהנו ממנו. אנחנו בהוליווד, ביתם של היפים והעשירים, ושל המסוממים, השיכורים, הסיינטולוגים ושל לא מעט משוגעים. אולי הם יותר משוגעים מגיבורינו ואולי פחות, אבל כיף איתם במסיבות. כל עוד הן נגמרות ב-8:00 כי צריך ללכת לישון.

Comments

comments

תגובה אחת

  1. סדרה מענגת ואמיצה
    דאגלס וארקין נפלאים
    וגם הרבה הופעות אורח משעשעות עד נוגעות ללב
    מקווה שיש עוד עונות בדרך

מה חשבת?