תום יער  עושה בגרות – ביקורת סדרה. yes

לפני כשבוע או שבועיים שאלנו את יורשת העצר של הבלוג מה תרצה לארוחת ערב. הנ"ל חייכה את החיוך הכי כובש שלה ואמרה "קקי".
"לא יפה!" נזף בה בעל הבלוג. "לא אוכלים קקי!"
"דרור", אמרתי לו, כי אף אחד לא יודע שקוראים לו בעצם "ילדי הקומדיה", "דרור, זה היה הדבר הכי צבוע שאמרת אי פעם".

בכל זאת, בלוג הומור. וכזה שמילת החיפוש המובילה אליו היתה במשך לא מעט זמן "קקי". כי כולנו יודעים שקקי זה מצחיק. ושקקי אף פעם לא מפסיק להצחיק.

גם תום יער יודעת את זה. ובמשך השנה שחלפה מאז עשתה את שביל ישראל, לא איבדה את התובנה הזאת. את העונה החדשה של הסדרה שלה, שבה היא עושה בגרות, היא פותחת בשטף בהיר וצלול של בדיחות קקי קורעות. כי בכל זאת, אנחנו מדברים פה על תיכון, מקום שעם כל הכבוד למקומו כמוסד מרחיב דעת, התכנים העיקריים שעוסקים בהם הם הפרשות גוף לסוגיהן.

אולי היא קצת תנסה להלחם בנטיה ("אני לא מאמינה שעשיתם לי את זה! אני לא עושה הומור נמוך!"בעקבות שיבוצה לשיעור ביולוגיה העוסק, ובכן, בקקי), אבל עוד הרבה קודם אנחנו יודעים שהסכר כבר נפרץ.

בקיצור, אחרי שהתמודדה עם השביל, הביאה למסך גלריה של דמויות הזויות והוכיחה שהבית הוא לפעמים פשוט איפה שאתה גר, החליטה תום יער, האשה, המותג והאישיות, לסגור כמה קצוות וגם להכניס קצת שיפור עצמי  בתהליך. וכשחיפשה מה אפשר לעשות לעונה השניה של הסדרה שלה, נזכרה תוך הרמת משקלים מכובדים בחד"כ שבעצם העיפו אותה מביה"ס ("של השבורים") ושהגיע הזמן להשלים בגרות.

בהשקה נוצצת, שמחה, עתירת אלכוהול ונטולת קקי, הצטרפנו לתום שלבשה שמלה מהחלומות עם עקבים ותסרוקת מרשימה, הקשבנו לתודות וצפינו בחזרה לזירת הפשע.

מעצבנת אבל לפניך

הסטינג: טרופ "מישהו חוזר לבית הספר שלו" החנוק לעייפה, הטוויסט: הפעם זה באמת. איתנו: דניאל אדר, הבמאי הרגוע שהחליט שוואלה, כיף פה ולא רק שאפשר להמשיך, גם מותר ליהנות מזה. נראה שהוא מנסה הרבה פחות לשמור על החזית הרגועה וההורית הפעם. בסך הכל זה הגיוני – יש פה מספיק מורים, בעונה הזאת תום צריכה דווקא בן-ברית לחרישת מזימות.

מה יש בתיכון? יש מנהל מסוקס, מתבגרים חובבי הומור נמוך, מורים שמכוונים לטוב אבל לא יזכרו אותך אחרי 10 שנים ויועצת עם האף בעננים שלא מוכנה לקבל צ'ק. ותכף ניכנס לשיעור הראשון, ולא תגידו שלא הבנתם כבר מה הולך לקרות בו. תום כמו תום, מעצבנת, מרוכזת בעצמה וחולת צומי, היא יודעת איך להוציא מהמעצבנת את המיטב.

דמויות גם יש. התגעגעתם? אז קבלו את אסי בחזרה, ואיתה את ועד ההורים, צוות מלא של תיכון רוגוזין והכוכב החדש, ליביו קספרוב, שאצלו בבית מותר את הדברים האלה, אמא שלו מרשה לו לגרבץ. ילד זהב. אהבתי.

(בנימה אישית, מי שקרא את הפתיחה לפוסט אולי הבין שגם אמא של יורשת העצר של הבלוג מרשה לה דברים כאלה, אז אני בסדר עם זה).

האם הושלמה הבגרות? כנראה יהיה צריך לראות את כל העונה כדי לדעת. חדי העין ישימו לב שלא מדובר בבגרות אקסטרנית רגילה, אלא ממש בחזרה ללימודים – ואת זה, יודע כל מי שהשלים בגרויות (יש פה מישהו שלא?), לא כל כך עושים. אבל מה, די ברור שהיה שם שמח. בקיצור, אפשר להיות מעצבן ומענג.

"תום יער עושה בגרות" משודרת ב-yes COMEDY  וב-STINGTV בימי שבת ב-22:00

Comments

comments

השאר תגובה