הקומיקאית טיג נוטרו מציגה את One Mississippi, קומדיה מורבידית מופלאה – מיכאל גינזבורג

 וגם על מוות, סרטן ולואי סי.קיי

 

.

לפני כשנה וחצי עלה דוקו בשם 'טיג' שהביא את סיפורה יוצא הדופן של הקומיקאית טיג נוטרו, מי שנאלצה להתמודד עם מחלת הסרטן ואף איבדה את שדיה בתהליך כריתה כדי להציל את חייה. נוטרו טולטלה בין טיפול אחד למשנהו וחוותה משברים נלווים. ואם כבר לסבול, אז למה לא לשתף עם אחרים? וכך הפכו מופעי הסטנדאפ שלה לאירועים נדירים של צחוק מהול במרה שחורה. הקהל התמוגג ממנה והיא מצידה הוגדרה יקירת הקומדיה המורבידית. נוטרו מעולם לא התרגשה מהיותה כחושה וחלשה למראה, ריקה מאנרגיות, כאשר אותות המחלה עשו את שלהם, אבל היא הייתה עסוקה בשלה – דיכוי מנטלי של מצב פיזי. וזוהי גולת הכותרת של קיומה העכשווי, לא לאפשר לעצמה לכרוע תחת עומס וייאוש הטורדים את מנוחתה.

החודש עלתה ברשת אמזון סדרה סמי-אוטוביוגרפית בשם One Mississippi שאותה כתבה נוטרו עם דיאבלו קודי ('ג'ונו') והופקה על ידי לא אחר מאשר לואי סי.קיי. במרוצת ששת הפרקים שנוצרו, נוטרו מגלמת גרסה כמעט אותנטית שלה, ובה מוצאת עצמה חוזרת לבית מגוריה במיסיסיפי, בעקבות הידיעה כי אמה על ערש דווי ועליה להיות נוכחת בזמן שהרופאים ינתקו אותה ממכשירי ההנשמה.

אנו מתוודעים אל אחיה וסך בעיותיו ואל אביה החורג וסך בעיותיו, והם כתובים כמו מפת כוכבים מסתורית עם ניואנסים מורכבים שמבטיחים עיניים דומעות. חוץ מסידורי ההלווייה ושאר עניינים שיש כמובן צורך לטפל בהם כמו צוואה ואיחוד משפחתי מחודש, הדגש העיקרי והחשוב מכולם בעיני נוטרו הוא על פוסט מורטום – ניתוח רגשות שלה והסובבים אותה לאחר האובדן. וישנה התמודדות עם אבל, גסיסה איטית ומחרידה של נוסטלגיה מתוקה, המפנה מקום לטובת זיכרונות מפתח שעיצבו את טיג ואינם בהכרח אלו שהייתה מקווה עבורם, כי אם אלו שהיו הכרחיים להמשך התבגרותה. גם כאשר הסדרה לופתת ומדכאת במיוחד, תמיד יש לה את הפריביליגיה לחוש בנוח ולקרוע אותנו מצחוק עם מנה הגונה של סארקזם מתוחכם. טלוויזיה מופתית.

 

 

 

 

 

 

Comments

comments

מה חשבת?