רק רוצחים בבניין, וונסדי והדוב בין המועמדות לסדרות הקומדיה של גלובוס הזהב. רובן לא בדיוק קומדיות – אבל מי אנחנו חושבים שתזכה?

חמש סדרות קומדיה הוכרזו אתמול (ג') כמועמדות לפרס גלובוס הזהב 2023. הטקס ייערך ב-10 בינואר, וישודר ברשת NBC. את הטקס עצמו ינחה הקומיקאי ג'רוד קרמייקל, ואלו סדרות הקומדיה המועמדות – היחידות שמעניינות אותנו.

לקבלת עדכונים

רק רוצחים בבניין

סדרת קומדיית הפשע רק רוצחים בבניין הייתה שינוי מרענן בלוח המשדרים של שירותי הסטרימינג ומהסדרות הבולטות של דיסני פלוס למבוגרים. הסדרה, שהחזירה את סטיב מרטין ומרטין שורט למסכים עם תגבורת של סלינה גומז, מספרת על שני קשישים ובחורה צעירה שמגלים שהרתחש רצח בבניין. לכן הם מחליטים לעשות מה שעושה כל אדם בן ימינו, לפתוח פודקאסט שיפענח את התעלומה, אבל רק של רוצחים בבניין, ולכן בכל עונה צריך להיות רצח מפוענח בבניין.

אמנם הסדרה מופרכת ברובה וגם די צפויה. אבל האינטראקציה בין הדמויות יוצרת הרבה יותר מרק עניין ומצליחה אף להלהיב לפעמים, ואפילו לרגש, אם כי חובבי הסלאפסטיק של השניים ימצאו שהמינון נמוך מדי.

קראו עוד:

סדרות הקומדיה המועמדות לאמי 2022

ההיסטוריה הארוכה והמוזרה של משפחת אדמס

3 קומדיות סטלנים שכדאי להכיר

וונסדיי

גילוי נאות: אני באמצע הסדרה. הדבר הראשון שחשבתי על הפרק הראשון, "אוף, טים ברטון הרס את הקומדיה של משפחת אדמס", שנוצרה בשנות השלושים, קיבלה סדרת טלוויזיה בשנות השישים וזכורה לבני גילי מהסרט בשנות התשעים. סדרת הקומדיה הגותית זונחת את רוב בני המשפחה ומתמקדת בגיבורה הבלתי מעורערת של המשפחה מאז ומתמיד, וונסדי עם המבט המקפיא והצמות השחורות. גם כאן התעלומה משתלטת קצת על הקומדיה , אך יש רגעים שנונים לעיתים. ואחרי שנות יובש בהשראה מצד ברטון יש כאן החזרת עטרה ליושנה.

אבוט אלמנטרי

אבוט אלמנטרי הוא סיטקום מוקומנטרי שכבר היה מועמד לאמי. הוא נוצר על ידי קווינטה ברונסון עבור ABC ומשודר גם בדיסני פלוס. הסדרה היא "המשרד" של בית ספר. צוות דוקומנטרי מתעד את חייהם של מורים העובדים בבית ספר יסודי חסר מימון בשם ווילארד ר. אבוט. רוב המורים לא שורדים את השנה הראשונה.

הדוב

עוד נציגות לדיסני פלוס. הסדרה שהתחילה בהולו תפסה תאוצה בשירות הסטרימינג של דיסני, אם כי לא ברור למה נכנסה לקטגוריית הקומדיה. "הדוב" מתחילה עם חזרתו הביתה – לשיקגו – של כרמי (ג'רמי אלן ווייט, "חסרי בושה") – שף מבריק שעבד במסעדות הטובות ביותר בעולם תחת שפים מתעמרים, זכה בפרסים וקטף אינספור שבחים. הוא נוטל על עצמו את ניהול המסעדה הכושלת של אחיו ומפנה עורף לקריירה המרשימה שלו. אבל מה קומדיה מה?

האקס

האקס היא דרמה קומית על גבול הקומדיה על קומיקאית ותיקה ומוערכת שנמצאת בשלהי הקריירה. בניסיון לעצור את הדעיכה שלה, היא חוברת בלית ברירה לכותבת צעירה ובין השתיים נרקם קשר מורכב. הסדרה נוצרה על ידי לוסיה אניאלו, פול וו. דאונס וג'ן סטצקי עבור HBO מקס ומשודרת בישראל – בהוט וביס.

ההימור שלנו

למרות שאנחנו חושבים שרוב הסדרות כאן הן על גבול הקומדיה, התחושה שלנו היא שהעיתונאים שבוחרים את הסדרות יפרגנו לקומיקאים הוותיקים מ"רק רוצחים בבניין", ואפילו בצדק.

להזמנת הרצאה:

דרור, 0547454667

[email protected]

Comments

comments

מה חשבת?