סטנדאפ וקומדיה השבוע | 13.10 – 19.10

שורדים את החגים? תחזיקו חזק! בסשן הבא שלנו זה כבר יהיה מאחוריכם אבל רק עד שנה הבאה. כדי להמתיק את האתרוג והלולב המטפוריים בחייכם הכנו לכם מקבץ של ממתקים, ספיגת הקלוריות עלינו. רועי לוי חוזר לתת בראש, דור העתיד בערב קורע של דעות על דברים, כנס השערות מדעיות מופרכות, אחד נעמי כפית, ולקינוח פולניה שמכרה את הקורקינט שלה. תגידו שלא כיף לגור בישראל, נראה אתכם.

שלישי | עתיד הסטנדאפ הישראלי מביע דעות על דברים

הנה ערב סופר מסקרן שאני לגמרי מצפה לו. שישה סטנדאפיסטים, השמנה וסולתה של דור העתיד של סצינת הסטנדאפ הישראלית. לאה לב, דניאל גור דה לימא, עידן רונן, יונתן עמירן, איתי עמוס ויהודה גולנדר. השישייה המופלאה תעלה בזה אחר זה לסשנים קצרים של רבע שעה האחד. הם ידברו כל אחד בתורו על דברים חושפניים, תובנות מחוכמות, על הדרך הייחודית שלהם לבעוט במוסכמות ועל הדרך הייחודית של המוסכמות לבעוט בהם. "כל מה שחשבתם שסטנדאפ אמור להיות" הם מבטיחים ואין לי ספק שיקיימו. הכניסה היא ללא תשלום וה"הודנא" הוא לוקיישן קסום בעיניי אז מומלץ לגמרי. נתראה שם.

"הודנא בר" אברבאנל 13, תל אביב
יום שלישי, 15.10, משעה 20:30 ועד 23:30

שלישי | כנס השערות מדעיות מופרכות

ראשית נציג לקוראינו הנון-חנונים את פסטיבל אייקון כי האירוע הזה מתקיים במסגרתו. אז הפסטיבל הזה עוסק בשלושה נושאים עיקריים: מד"ב, פנטזיה ומשחקי תפקידים. הוא ייערך בין ה 15 ל 17 לאוקטובר בסינמטק תל אביב ותהיה זו הפעם ה 23 שהוא רץ בארץ. די מרשים, לא? "האירוע המדעי-הומוריסטי הגדול ביותר (והיחיד!) בפסטיבל אייקון" הם מתארים אותו. האירוע הזה הוא בהשראת פסטיבל BAH! פסטיבל שרץ מ 2013 ומהותו היא "חגיגת המחקר המבוסס היטב אך שגוי לחלוטין מדעית". בכל אירוע כזה שישה דוברים עולים לבמה ומציגים את התאוריות המבוססות (אך מופרכות) שלהם אל מול פאנל של שופטים (מופרכים לא פחות). כל זה אל מול רבבות קהל נאמן שחלקו עוקב אחריהם באדיקות עוד מתחילת הדרך כולל טיסות לפסטיבלים שלהם בכל רחבי העולם. ששת המתמודדים שלנו ימציאו תיאוריות מופרכות לחלוטין שמטרתן תהיה הסברת תופעות טבע מוכרות. הם יצטרכו לגבות את התיאוריות שלהם בנתונים אמיתיים ואתם תזכו להיות שם בקהל ולשפוט את מידת האמינות והסמכותיות שלהם. מחיר הכרטיס הנו 40 ש"ח וניתן להזמין מכאן.

"סינמטק" הארבעה 5, תל אביב
יום שלישי, 15/10 מ 18:00 ועד 20:00

רביעי | מאפיר יותר, גרוש יותר אבל עדיין לגמרי בעניינים

לרועי לוי התוודעתי בתיכון. הייתה לי חברה מאד טובה, עינת, שהיה לה קראש רציני עליו. כיום עינת היא חרדית. אמא לחמישה מבית שמש עילית, ורועי? קצת גרוש יותר, קצת קירח יותר, קצת מאפיר יותר אך עדיין ממלא אולמות. את הקריירה שלו הוא התחיל כשהוא עצמו היה בתיכון. בגיל שש עשרה החליט שמיצה את הלימודים ופנה לבית ספר מסוג קצת אחר, הקאמל קומדי קלאב. אחד עשר שנים מאוחר יותר הוא קנה את המקום שמנוהל על ידו כבר מעל חמש עשרה שנים. במסגרת הקריירה שלו עבר לוי בהמון תחנות חשובות: "פרפר לילה", "של מי השורה הזאת?", "משחק מכור" ועוד. הוא הנחה את "מחוץ לחוק" האהובה ששודרה בקומדי סנטרל, הוא עשה שתי עונות של "צחוק מעבודה" כחלק מהפאנל המכובד של שלום אסייג ובקיצור, הוא חלק אינטגרלי מתרבות הסטנדאפ הישראלי כבר מעל שני עשורים רצוף. ברביעי הקרוב תוכלו לראות אותו במגרש הביתי שלו. מחיר הכרטיס הוא 76 שקלים, ניתן להזמין כאן.

"קאמל קומדי קלאב" אלנבי 128, תל אביב
רביעי, 16.10, מתחילים ב 22:15

שבת | נעמי כפית בדימוס פלוס שלוש דיוות של צחוקים בבית ציוני אמריקה

אחת הנשים שהכי מצחיקות אותי בבידור הישראלי היא לירית בלבן. נחשפתי אליה לראשונה בסרט הקאלט של כל הזמנים בערך "אהבה קולומביאנית". היא שיחקה שם את אחותו המזרחית והלא הכי מפותחת של אסי כהן, תפקיד שהניח את היסודות לתפקיד שהפך אותו לסלבית בכל קנה מידה. אני כמובן מדברת על "נעמי כפית" האגדית מ"הבורר". מאז הפרודיה המפורסמת שעשתה בלבן בתפקיד נעמי לwrecking ball של מיילי סיירוס עברו כבר חמש שנים אבל את התדמית העיקשת של "נעמי כפית" בלבן עדיין מתקשה להסיר. בלבן היא שחקנית טלוויזיה ותאטרון מהממת וסופר מוכשרת. לאחרונה היא הקפיצה את ערכה של הסדרה המוצלחת "חברות" בה היא מככבת לצד ליטל שוורץ ולירון וייסמן. על "חברות" נכתב עם צאתה "גרסה נשית מוצלחת של רמזור" ובצדק. נראה שבית ההפקות של יואב גרוס שהביא לנו פנינות כמו "שידורי המהפכה", "אחד העם 101", "החברים של נאור", ו"היהודים באים" פשוט מחבבים סטנדאפ ושוחים בו. השבוע תוכלו לראות את לירית לצד עוד שלוש נשים אדירות: חגית גינזבורג, דורון רהב ונועה מנור שעל שלושתן כבר כתבתי בעבר. לירית תצטרף למהדורת החג של "נשי ותהני", אחד מהליינים הכי מדליקים בעולם הסטנדאפ הישראלי כיום. מחיר כרטיס עומד על 75 ש"ח, VFM לגמרי לעניות דעתי המשוחדת (בכל זאת, אישה). כאן מזמינים.

"בית ציוני אמריקה" דניאל פריש 1 תל אביב
שבת, 19.10, מתחילים ב 20:30 ועד 22:00

שבת | הפולנייה שמכרה את הקורקינט שלה

זוהר פאולינה אגמון היא סטנדאפיסטית צעירה ושאפתנית שעובדת במרץ כדי לפרוץ את גבולות הנישה שהתמקצעה בה עד כה, הסטנדאפ למסיבת רווקות. כעת היא רצה עם מופע מלא משלה שיעסוק בכל מה שקורה כשניו אייג' ופולניה נפגשים. התנגשות חזיתית טרנס-גלקטית שמייצרת הרבה מאד נושאים לצחוק עליהם. היא תיגע בשאלות הקיומיות שמטרידות את ראשה היפה (והחכם), סדנאות הזויות, מסקנות חדשניות אודות החיים ללא קורקינט חשמלי ועוד. המופע המסקרן ייערך ב"שבט" מקום מדליק שהיה תקופה ארוכה נחלתם של אנשי הניו-אייג' אבל כבר תקופה ארוכה מרחיב אופקים ומארח שורה מגוונת של תכנים מעניינים ושווים. ברוח הניו אייג', תוכלו לבחור כמה לשלם. קונספט מהמם שנקרא דאנא והגיע אלינו מתרבות הבודהיזם שהפופולריות שלה עולה בהדרגה כאן בארץ כבר שני עשורים (לפחות). המחיר המומלץ הנו 50-70 והתשלום הוא במקום. פרגנו, אל תהיו בונקרים.

"שבט" פאול קור 16, תל אביב
חמישי, 17.10, מ 20:30 ועד 22:00

Comments

comments

מה חשבת?