סטנדאפ וקומדיה השבוע | 27.10 – 2.11

חוזרים מהחגים בכל הכוח ומתחילים את השנה החדשה במנה גדושה של אוקסיטוצין כמו שרק צחוק מתגלגל ומתמשך יכול להפיק. יש לנו יופי של אירועים השבוע אז פתחו יומנים ושבצו לכם משבצת אחת שהיא רק לנפש. מתחילים בראשון עם רביעייה של נרקיסיסטים קסומים בתל אביב, שני קופצים ראש עד אילת עם משה אשכנזי בחוף של מוש, שלישי פעמיים כי טוב דורון רהב השובבה באינקובטור בירושלים ורביעי חוזרים חזרה לתל אביב ביחד עם "מה קשור". מקנחים עם מיטל אבני בחמישי בבאר שבע. מי אמר מצחיק ולא קיבל? היידה.

ראשון | ארבעה נרקיסיסטים בדרום תל אביב

הנרקיסיסטים הוא מופע משותף של ארבעה סטנדאפיסטים צעירים ומפוצצים במוטיבציה (והורמונים). חלקם מוכרים יותר, חלקם פחות. כדי ליישר קו על מנת שתכירו אותם קצת יותר, החלטתי לספר לכם מה כל אחד מהם בחר לכתוב בשורת האינפו שלו בפייסבוק. נלך בסקאלה מתפתחת מחמוד לרציני. אז הכי חמוד הוא ללא ספק מתן פרץ שכתב: "אם מלך האריות לימד אותנו משהו, זה כשקשה לך תברח מהבית והכל כבר יסתדר". ממני הוא מקבל מאה בלוגיקה. הקולגה שלו, טל ראשון, לא כתב כלום אמנם, אבל נראה שהוא גם לא צריך. תמונת פרופיל עם מכנסיים ורודים קצרים וחולצת הוואי מעוטרת בהדפסי אננס צבעוניים מדברת בשמו ובקול רם. "שטותניק רציני" זה הדבר הראשון שעובר לי בראש. אני ממשיכה לגלול מטה ומגלה טקסטים חשופים ונוקבים שמסגירים נפש רוחשת ומורכבת של אמן אמיתי. אני סקרנית לגביו. הנרקסיסט השלישי עונה לשם דור יתח ובשורת האינפו שלו שלוש מילים וסימן קריאה: "סקס סמים וסטנדאפ!". חייבים להעריך את התכל'סיות. אחרון חביב הוא דניאל חן שכבר כתבתי עליו כאן במדור. דניאל בחר להשתמש בשורת האינפו שלו כמנוף שיווקי שבו הוא מניח יו.אר.אל לרכישת כרטיסים להופעות שלו. הכי פרקטי בחבורה. חוץ מארבעת עלמי החן המדוברים מובטח שיהיו גם אמני הפתעה מוכרים. בינינו? נראה לי שארבעתם על במה אחת זה מעל ומעבר. בהופעה הם יחגגו שנה של הופעות משותפות תחת הליין אפ המעניין הזה כשמאחוריהם כבר כמה וכמה סולד אאוטים אז כדאי להתכרטס. 50 במוקדמות, 70 בקופות, כרטיס רוכשים כאן.

ראשון, 27.10, מתחילים ב 21:30

"סטנדאפ פקטורי" שביל המרץ 5, תל אביב

שני | משה אשכנזי באילת

למשה החמוד התוודעתי בזכות הסדרה של בת חן סבג, "מטומטמת" . את בת חן, אגב, הכרתי בתור לקוסמטיקאית שלי ארה (המלכה!). עם ג'וינט ביד אחת ולק ג'ל ביד השנייה, היא סיפרה לי שהיא כותבת סדרה שבדיוק קיבלה מימון מהוט. לא עברה שנה ואני כבר הייתי עמוק בבינג' מתאהבת כמו סאקרית אמיתית בזוגיות הטלוויזיונית של משה יקירנו ושני קליין (לירז ונתי). משה מהווה דוגמה נוספת למקרה של שחקן מוכשר שמתוך ההצלחה במשחק מתפתח גם לסטנדאפ. כזה הוא למשל ערן זרחוביץ', שהצחיק אותנו קודם על המסך ורק אחר כך על הבמות. ההתרשמות שלי ממשה לאורך הזמן היא שמדובר באיש חרוץ מאד ומסור מאד. החומרים שלו בהופעות נותנים לי את התחושה שהוא "עושה שיעורי בית". הפאנצ'ים שלו הם מלאכת מחשבת, מהודקים ומסודרים כמו שהיית מצפה מבוגר בית ספר למשחק (סמינר הקיבוצים, 2007). לגמרי נכס צאן ברזל במצבת התרבות הישראלית בת ימינו ולגמרי מומלץ להכיר אותו קצת יותר טוב דרך פרסונת הסטנדאפיסט שלו שתאפשר לכם צלילה עמוקה ונעימה לעולמו הייחודי והמעניין. השבוע הוא מגיע לחזית הדרומית ביותר שלנו, אילת. כרטיס יעלה לכם 90 שקלים ורכישה ניתן לבצע כאן.

שני, 28.10, מתחילים ב 22:30

"החוף של מוש" אילת

שלישי | דורון רהב בירושלים

דורון רהב היא האחת הבחורות הלא-רציניות היותר רציניות בסצנת הסטנדאפ הישראלית. היא פרצה לתודעת רבים עם הופעתה השנויה במחלוקת ב"המועדון של שחר חסון". היא עשתה שם מטעמים מהנושא הרגיש למדי, הפלות. הדבר עורר סערה לא קטנה בקרב נשים וגברים כאחד. רבים תפסו את הסגנון הנון שלנטי ונטול הקורקטיות הפוליטית כבוז כלפי הפמיניזם. ואני אומרת, אם כבר אז להפך. מה יותר פמיניסטי מאישה שמעזה לעלות על הבמה ולהביע את דעתה האמיתית והכנה מבלי לדפוק חשבון לאף אחד? אישה שלא מפחדת לשחוט פרות קדושות ומתמודדת עם הקשיים היומיומיים שלה באופן הבריא ביותר הידוע לאדם – הומור. הפמיניסטית הלא סטנדרטית הזאת נמצאת כרגע בעיצומו של סיבוב הופעות ברחבי הארץ שבמסגרתו היא תגיע השבוע לאינקובטור בירושלים. כרטיס יעלה לכם 55 שקלים והזמנות ניתן לבצע מכאן.

שלישי, 29.10, מתחילים ב 21:00

"תיאטרון האינקובטור" בית מזי"א לתיאטרון, מסילת ישרים 18, ירושלים

רביעי | מה קשור חוזרים לתל אביב

אסי ישראלוף, ציון ברוך ושלום מיכאלשוילי הם "מה קשור". לא הרבה יודעים שהשלישייה הזאת הולכת ביחד עוד מימי הנעורים ברמלה. הם היו הבדרנים של התיכון וגם בצבא נהגו להגיע יחד למועדונים וערבי במות פתוחות. בתחילת המילניום הם עברו, עדיין כשלישייה, לגור בתל אביב. תמיד קינאתי ביכולת הזאת של גברים לדבוק אחד בשני חרף כל שינויי ההתבגרות בחלוף הזמן, אפילו כילדים. אז, בתחילת המילניום, הם העלו את המופע "מה קשור?" (מטבע לשון מהפכני לאותם ימים) כחמישייה, ביחד עם עמוס תמם ושחר חסון. אשכרה. השניים האחרונים פרשו במהרה ויצאו לקריירות סולו די מפוארות ואילו השלישייה נותרה כשהייתה מלכתחילה – מגובשת וחזקה. הם עברו בכל תחנה "נחשבת" של אותם ימים: אלי יצפן, "שידורי המהפכה", "רק בישראל", הרבה פריים טיים ערוץ 2 וכי"ב. אחר כך "מה קשור" נהייתה מוזיקלית ("והכל.. יופ טופי אחלה בחלה" זוכרים?). הלהיט הבאמת גדול שלהם נולד ב 2005. זה כמובן "תנו לו צ'אנס" משפט שאי אפשר להגות מבלי הצורך הבלתי נשלט להשלים אותו ב – "הוא שר.. מהלללבבב". עבודה יפה שנחקקה באבן התרבות הישראלית לדורי דורות כנראה. בשלב הזה "מה קשור" כבר היו מגה סטאר'ז והתחנה הסנסציונית הבאה היא כמובן "הישראלים". מופת של יצירה ישראלית שיושב כצומת עצמאית סופר מכובדת על מפת האירועים המכוננים של תרבות הסטנדאפ הישראלית. בעשר השנים שמאז חברי השלישיה המשיכו לעבוד יחד עם אמנים רבים ובמסגרות מגונות במוזיקה, בטלוויזיה וברדיו. ציון ברוך עשה לעצמו שם של אליל בנות, שלום מיכאלשוילי הוכיח את עצמו בתור שחקן מוכשר ואסי ישראלוף הלך לנישה של ההנחיה ("גוט טאלנט", "האח הגדול"). השורשים שלהם נטועים היטב ב"מה קשור" שנמצאת בימים אלו בעיצומו של סיבוב הופעות. הזדמנות מצוינות לקבל שיקוף לעצמכם – כמה אתם התבגרתם, דרך ההכרה בכמה החומרים שלהם התבגרו. עלות כרטיס הנה 135 שקלים ורכישה ניתן לבצע כאן.

רביעי, 30.10, מתחילים ב 21:00

"בית החייל" וייצמן 60, תל אביב

חמישי | מיטל אבני עושה גירל פאוור בבאר שבע

והנה עוד פמיניסטית שעושה שירות לא רע בכלל להורים צעירים, ותיקים ואימהות טריות בפרט. חלק גדול מהחומרים של מיטל אבני נוגעים בחוויית ההורות הטרייה ומשקפים כמה עמוק החוויה הזאת השפיעה עליה ועל הזוגיות שלה. כשאני מקשיבה לה, נדמה לי לפרקים כאילו הסטנדאפ שהיא עושה על הבמה הוא לא פחות מסשן תרפיוטי שיושב על הציר שבין טיפול פסיכולוגי לקתרזיס אמנותי. מצד שני, זה לא מה שכל הסטנדאפיסטים עושים? אשאיר את השאלה פתוחה כדי שתמשיכו לחשוב עליה גם אחרי סיום הקריאה. כך או כך, בעיניי זה מרומם רוח ומשובב נפש לראות נשים חזקות שממנפות את הבלבול הפוסט-לידתי שלהן להגשמה עצמית והעצמת הקריירה. בהופעות שלה נוגעת מיטל בעוד שורה ארוכה של נושאים עסיסיים, מטפלת בהם בחן ומגישה אותם כמו מקצוענית. השבוע תוכלו לראות אותה בבאר שבע, מחיר כרטיס הנו 65 שקלים. תוכלו להזמין מכאן.

חמישי, 31.10, מתחילים ב 21:30

"קוקה בר" ארלוזורוב 50, באר שבע

Comments

comments

מה חשבת?