נפיץ עם תם אהרון (באדיבות כאן 11)

תם אהרון יוצא למסע דוקו-קומי כדי להבין וללבן את אחת הסוגיות הנפיצות בישראל: הדרת נשים

בספיישל דוקו-קומי חדש, תם אהרון תוקף את נושא ההפרדה המגדרית ("הדרת נשים") מהמרחב הציבורי. אהרון יוצא למסע קומי: הוא יגיע ל"מדרגות המריבה" בשכונה אולטרה-חרדית בבית שמש, לקמפוס בקרייה האקדמית אונו. שם כבר נפתחו כיתות לימוד בהפרדה, וישכשך בנחל הקיבוצים בו רוחשת מתחת לפני השטח מריבה על טבילה בהפרדה.

במהלך המסע תם נפגש עם דין-דין אביב ושרון רוטר, מוזיקאיות חוזרות בתשובה אשר מבקשות שיאשרו להן לקיים מופעים בהפרדה לקהל נשי; עם יהודה פואה מארגון "בצלמו" אשר נלחם עבור הפרדה בשטחי ציבור; עם פרופ' יובל אלבשן (כן כן, ההוא מהמתווה!) שמלמד גברים חרדים משפטים בהפרדה; עם מרים זלקינד, פעילה פמיניסטית; עם נעמה זרביב מארגון "שוברות שוויון" אשר נלחמת ב"טרלול הפרוגרסיבי" ואחרים.

הספיישל "נפיץ" לא בא במטרה לחנך או להטיף. את ההחלטה והמסקנה על "מי צודק" יערוך כל אחד מהצופים בעצמו. את התוצאות מהמסע תם ישטח בארוחת ערב חגיגית בפני "חבריו", המייצגים את כל חלקי החברה הישראלית,  המגולמים על ידי שחקנים, בתפקידי אישה חילונית, אישה דתייה, גבר חרדי, גבר ערבי – וגיי.

הספיישל שצולם לפני שנה במידה רבה חזה ועסק לא מעט בדילמות ובמשברים הפוליטיים, הדתיים והחוקתיים בהם עוסקים בימים אלה אחרי הבחירות האחרונות.

כותב ומגיש: תם אהרון

עורך ובמאי: אייל דץ

חברת הפקה: יולי אוגוסט

שידור: 27.3, 21:14

Comments

comments

מה חשבת?