3 קומדיות נעורים מומלצות


מה זה קומדיית נעורים בכלל? ההגדרה לקומדיית נעורים קצת משתנה מתקופה לתקופה:
בשנות השישים אלו היו ברובן קומדיות מוזיקליות טיפשיות למדי. בשנות השמונים היה כבר שינוי משמעותי – הנוער היה במרכז העניינים, פתאום כולם רצו לדעת מה בני הנוער מרגישים ואיך הם מתנהגים, הם אפילו דיברו כמו בני נוער אמיתיים. קומדיות הנעורים שנדבר עליהן הן "שמתי ברז למורה", קומדיית נעורים קלאסית של האייטיז; "סופרבאד" או בשם העברי הכה מפתה – חרמן על הזמן, קומדיה מייצגת למדי של שנות ה-2000: קצת גסויות, קצת תחכום וג'ונה היל אחד; ו"אמריקן פאי" – הקומדיה שהגדירה מחדש את גבולות הטעם הטוב. 
הנוסחה היא די פשוטה- לוקחים בני נוער או מבוגרים שמתנהגים כמו בני נוער, נותנים להם אתגר ועוקבים אחריהם בשלל ההרפתקאות שהם עוברים  (זה לא סתם נשמע כמו העלילה של אסקימו לימון).

קראו עוד:

קומדיות ישראליות 2021 – קומדיות בולטות

קומדיות רומנטיות מומלצות ולא מביכות

סרטי קומדיה מומלצים בנטפליקס

שמתי ברז למורה (ג'ון יוז, 1987) –  מיסודות קומדיות הנעורים בתיכון

העלילה של קומדיית הנעורים "שמתי ברז למורה" עוסקת בפריס ביולר (מתיו ברודריק), תלמיד תיכון שמחליט להבריז מבית הספר. אליו מצטרפים חברו הטוב והלחוץ קאמרון פריי וכן הצלע הנשית בחבורה סלואן פיטרסון.  במהלך הסרט אנחנו רואים את הדרך שבה פריס ביולר מתמודד עם עולם המבוגרים, ומנצח אותו. האויב הגדול שלו בסרט הוא מנהל בית הספר  – זה שיודע שפריס ביולר לא באמת חולה ופשוט החליט להבריז. יש פה אנלוגיה משעשעת לפער הדורות – דווקא הדור ההיפי שגידל את ילדי שנות השמונים הוא שמנסה להכניס אותם למסגרות. הסצנה הבולטת ביותר היא הסצנה שבה הוא צריך להגיע הביתה לפני שמגלים את השקר הגדול שלו (שימו לב לטכנולוגיה המתקדמת של האייטיז).

שמתי ברז למורה

להרשמה לניזולטר:

סופרבאד (גרג מוטולה, 2007) – קומדיית הנעורים עם השם העברי הגרוע ביותר


בקומדיית הנעורים סופרבאד אוון (מייקל סרה) ומייקל (ג'ונה היל) הם תלמידי תיכון שרוצים לאבד את בתוליהם. עד פה מדובר בקו עלילה שגרתי עד שחוק. במהלך המסע להשגת הנשים והאלכוהול הם נעצרים, קונים אלכוהול מזויף ומסתבכים בשלל סיטואציות. למרות ההומור הדי גס של הסרט, אפשר לראות בו גם מידה של תחכום וציניות. כזאת שבדרך כלל אי אפשר למצוא בסרטי נעורים. אם מסתכלים על הסרט ממעוף הציפור, ניתן לראות שכל הדמויות הן בעצם אבודות, המין והאלכוהול זאת הגאולה הזמנית שכולם מחפשים. תחשבו על זה בתור מערבון רומנטי, רק עם גברים הרבה יותר רכרוכיים.
הסצנה הבולטת בסרט היא זאת שבה אוון ומייקל מנהלים דיון הזוי על מין במגרש הכדורגל.

סופרבאד

אמריקן פאי (פול וייס וכריס וייץ, 1999) –  מיסודות קומדיות הנעורים הגסות

בקומדיית הנעורים "אמריקן פאי" ישנן חמש  דמויות של בני נוער מפוצצי הורמונים שרוצים לאבד את בתוליהם רגע לפני היציאה הגדולה למכללה. זאת פחות יותר העלילה כמעט בכל קומדיית נעורים אחרת, ההבדל הוא שפה הסרט עצמו עובד.
הגסות של הדמויות היא חלקלקה. אף שאנחנו יודעים שהם תחמנים ורק מחפשים מין, איכשהו הכול מתחבר. יש פה את הדמות של הגבר הרגיש, הגבר שתמיד משיג את כל הבחורות והגבר שהוא פשוט מוזר מדי לגילו. הסצנה הבולטת בסרט היא כמובן הסצנה שבה ג'ם לווינשטיין (ג'יסון ביגס) מבצע מעשה מגונה בעוגת תפוחים.

אמריקן פאי


הסרט מתכתב עם עולם האינטרנט – שהפך את הפורנו להרבה יותר זמין, ואת בני הנוער להרבה פחות תמימים.

סיכום קומדיות נעורים: נרצה שהגיבור יצליח, גם אם המטרה טיפשית

ניתן לראות שקומדיות הנעורים תמיד היו הדרך של הוליווד לפנות לקהל מאוד רחב (בתקווה ליצור קלאסיקה). בן נוער מתלבט, כזה שמקבל החלטות הזויות? זה דבר שכל אחד יכול להזדהות איתו.
כל הקומדיות שבחרתי לוקחות קונפליקט אמריקאי קלאסי – מה אני אהיה שאהיה גדול? לאיזו מכללה אני אלך?
הלחץ הזה הוא המניע לכך שהם יוצרים את הכאוס בדיוק לפני שהם צריכים להגיע לשם.
הקושי הוא כמובן ליצור את הסרט תחת המגבלות הבאות: אסור שהוא יהיה גס ולא מצחיק, אסור שהוא יהיה מוזר מדי (בערך כל סרט אינדי שלישי), אסור שהוא ייתן רעיונות מסוכנים (דוני דארקו). והכי חשוב?  כדי להפוך לקלאסיקה אמיתית הוא חייב ליצור הזדהות מלאה. כזאת שתגרום לנו לרצות שהגיבור יצליח להשיג את המטרה שלו, טיפשית ככל תהיה.

ליצירת קשר:

דרור, 0547454667

dror.kastel@com

childrencomedy@com

Comments

comments

מה חשבת?